У Львові стартував флешмоб «Підвези ближнього»

Сьогодні та учора під час ранкового транспортного колапсу водії спільноти «Підвезу» допомогли дістатися на роботу сотням львів’ян.

Внаслідок негоди, вранці львів’яни упродовж кількох годин очікували на громадський транспорт. На зупинках утворилися довгі черги. В управлінні транспорту ЛМР зазначили, що приблизно 100 автобусів не вийшли на свої маршрути вчасно. Тим часом львівські активісти запустили флешмоб «Підвези ближнього». Людям на зупинках пропонували допомогу з добиранням, проте погоджувалися не всі.

«Якщо подивитися на фото черг, які були зранку, то ми б могли третині цих людей допомогти. Можливо, навіть половині, – розповів ідеолог проекту «Підвезу!» Василь Матяшовський. – Але замінити повністю громадський транспорт автівками – поки що нереально».

За його словами, лише за вчорашній день водії спільноти підвезли приблизно 800 осіб. «Зазвичай пасажирів понад 1000. Однак сьогодні деякі водії лишили свої авто і поїхали з іншими водіями чи на громадському транспорті», – зазначив Василь Матяшовський.

Керівник спільноти «Підвезу!» Мар’яна Марковська-Согуйко сьогодні брала участь у флешмобі як водій. Вона розповіла, що львів’яни часто відмовлялися від пропонованої допомоги. Серед причин: ефект несподіванки, а також думка, що це таксі й доведеться дорого заплатити за такі послуги.

«Люди не можуть здолати бар’єр, сісти в чуже авто», – пояснила вона. Реєстрація на сайті спільноти, на її думку, допоможе подолати такий «комплекс недовіри»: «Ми там намагаємось моніторити учасників на реальність та адекватність».

Нагадаємо, у Львові вже понад рік діє ініціатива «Підвезу», яка має на меті допомогти місцевій транспортній системі розвозити людей на роботу. Як мінімум – уранці в час пік. Водії з власними авто, а також потенційні пасажири можуть зареєструватися на сайті www.pidvezy.org та домовлятися між собою. Рекомендована вартість підвезення – 8 гривень – тобто подвійна ціна проїзду в маршрутці. Однак, водії та пасажири мають можливість узгоджувати розмір оплати особисто.

соціальна взаємодія підвезу

tvoemisto.tv

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.