п`ятниця, 23 лютого

У Львові стартувало будівництво інноваційного кварталу IT Park

Innovation District IT Park пройшов від ідеї до старту реалізації за 3 роки.

ZAXID.NET неодноразово розповідав про проект і прогрес, якого досягнули ініціатори, а нещодавно мер Львова Андрій Садовий анонсував датуофіційного старту будівництва — 30 червня.

Церемонія старту будівництва парку відбулась на ділянці, де через 2,5 роки відкриє свої двері інноваційний квартал IT Park, одна з найбільших девелоперських інвестицій в галузі ІТ в Україні. Одягнувши каски та взявши у руки лопати, ключові для проекту особи заклали в землю капсулу часу і символічно закопали її.

В урочистій події окрім Андрія Садового взяв участь посол Канади в Україні Роман Ващук, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Тітарчук, головний виконавчий директор Windermere Investments, Brookfield & Partners consortium lead, Windermere Investments, Brookfield Джордж Михал, партнер-засновник та головний виконавчий директор Horizon Capital Олена Кошарна, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Наглядової ради Lviv IT Cluster, головний виконавчий директор та співзасновник компанії N-iX Андрій Павлів, почесний амбассадор Львова, CEO Lviv IT Cluster Степан Веселовський, девелопер та інвестор проекту Володимир Женчак, головний архітектор проекту, співзасновник архітектурної фірми Bose Марек Тризибович, і робот, який привітно ходив між гостями церемонії та, очевидно, є символом інновацій, ще одної сили, яка вплинула на проект IT Park.

Степан Веселовський наголосив, що склад залучених до урочистої події — основа проекту.

«Через 3 роки ви не впізнаєте це місто. Це лише початок. У кластера грандіозні плани», — додав СЕО львівського ІТ-кластеру.

Галузь ІТ в Україні програє лише агросектору і промисловості, тому, творці майбутнього львівського ІТ-парку бачать в ньому не просто інфраструктурний, а екосистемний проект, який позитивно вплине на розвиток галузі у місті та поза його межами. Директори та власники ІТ-компаній змогли перетворити енергію конкуренції в енергію творення. Всі причетні до проекту погодились, що осередок для життя, навчання, роботи та спільного дозвілля лише посилить синергію працівників індустрії і дасть змогу вийти на новий рівень. Інвесторів же привабив швидкий ріст ІТ-компаній, і віра в партнерів, оскільки Володимир Женчак вже показав успішність своїх проектів на прикладі торгового центру «Форум Львів».

У Innovation District IT Park бачать особливу цінність не лише забудовники, влада міста та інвестори, а й орендарі, які воліють називати себе партнерами проекту. Андрій Павлів поділився, що живе проектом ІТ Park вже 2 роки і виділив два чинники, які зробили його реальним: візію і стрибок віри. Підтримка спільноти та зарубіжних інвесторів дуже важлива. Роман Ващук зі сцени висловив підтримку України Канадою не лише словом, а ділом, а також, якщо потрібно, і лопатою.

Під час прес-конференції мер Львова нагадав про амбітну мету Львова — стати столицею ІТ і України, і світу. Innovation District IT Park на думку Андрія Садового, покликаний замінити для молоді центр міста, де зараз багато туристів, а будівлі кварталу стануть окрасою Львова.

«Добра та влада, яка не заважає. Бізнес все зробить сам», — резюмував мер Львова.

Андрій Садовий також поділився подробицями щодо інвестора на своїй сторінці у Facebook.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: