п`ятниця, 31 березня

У Львові спортсмени відновили тренування на санній естакаді

У Львові після відновлення стабільного електропостачання спортсмени почали знову тренуватися на санній естакаді. Розташована вона на території Львівського фахового коледжу спорту. Там відпрацьовують техніку учасники національної та юнацької олімпійської збірної України. Про те, як це відбувається, дізнавалося Суспільне.

На санній естакаді тренується Анна-Марія Гарцула. Дівчина прийшла у санний спорт три роки тому. Зараз повернулась із змагань у Південній Кореї, до яких готувалась саме тут.

“Я завжди займалася більше художньою гімнастикою, але мені захотілось чогось серйознішого. І тато завів мене на такий спорт. І мені сподобалось, хоча я не бачила себе в чомусь такому, бо це страшно, це екстрим. І я не знала, що я на таке можу піти”, — каже спортсменка.

Анна-Марія Гарцула
Анна-Марія Гарцула. Суспільне Львів

На цій естакаді спортсмени вчаться правильно відштовхнутись, розповідає санкар Богдан Бабура.

“Це єдиний подібний спортивний об’єкт в Україні. Старт — це 40 відсотків результату. Це справді дуже важливо. Відпрацювати сам старт”, — каже Богдан Бабура.

Тренування на санній естакаді
Тренування на санній естакаді. Суспільне Львів

Зазвичай на льодовій естакаді тренуються від початку осені і до весни, навіть за плюсової температури на вулиці, розповідає головний тренер національної збірної України із санного спорту Тарас Гарцула. Та через ситуацію із електроенергією у місті тут відновили тренування на льоду вже на початку цього року.

“З жовтня були проблеми з електроенергією. Поки це питання вирішувалось, мінялось декілька схем електричних в самій системі, в холодильній установці, щоб вона могла працювати цілий час і не виключатись, бо якщо вона виключиться і 5-6 годин постоїть, то тут буде озеро, а не лід”, — каже Тарас Гарцула.

На санній естакаді відпрацьовують техніку спортсмени із 7 років
На санній естакаді відпрацьовують техніку спортсмени із 7 років. Суспільне Львів

На санній естакаді починають тренувати дітей із 7-8 років. А також відпрацьовують майстерність учасники олімпійської збірної України.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.