У Львові ресторанам та магазинам компенсуватимуть 50% вартості генераторів, але є умова

Львівська міська рада компенсуватиме половину вартості генераторів закладам громадського харчування та продуктовим магазинам, але з умовою, що вони дозволятимуть львів’янам заряджати гаджети.

Про це “Еспресо.Захід” повідомила голова комісії з фінансів та планування бюджету Наталія Шелестак.

“Ресторани, пекарні та магазини, які торгують товарами першої необхідності (але лише ті, які не торгують алкоголем) зможуть відшкодувати 50% вартості генератора, але не більше 80 тисяч гривень. При йдеться про генератори будь-якого виду: газові, дизельні, бензинові, – каже Наталія Шелестак. – Зараз важливо підтримати бізнес, але окрім цього ми хочемо, аби львів’яни та гості міста мали можливість зарядити гаджети, зігрітись. Тому ми проситимемо, аби підприємці, які отримають таку компенсацію, ділились електроенергією з мешканцями”.

За словами Наталії Шелестак, до сесії міської ради, яка має відбутись 6 грудня, мають розробити алгоритм отримання такої компенсації, в тому числі гарантії, що підприємець даватиме людям доступ до розеток.

“Я пропоную підписувати меморандум з тими, хто отримав компенсацію, про те, що вони беруть на себе зобов’язання надавати доступ для мешканців хоча б у певні години. Можливо, ми попросимо їх виставити додаткові розетки. Адже одна з основних ідей – аби мешканці та гості міста могли зарядити гаджети та зігрітись, – каже депутатка. – На цю сесію ми готуємо багато рішень, які допоможуть нам пережити цю складну зиму. Але хочу закликати людей покладатись не лише на місто, а й самим готуватись до тривалих відключень електроенергії. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.