У Львові перевірять всі локації міста, де колись були книгарні. На одному з найближчих засідань виконавчого комітету міськради оприлюднять інформацію, що там наразі працює.
Джерело: Суспільне.
Таке доручення дав міський голова Львова Андрій Садовий під час розгляду питання про надання згоди на прийняття у власність Львівської міської територіальної громади об’єкта нерухомого майна на проспекті Т.Шевченка, 8.
Питання виникло після того, як у приміщенні у центрі Львова, де понад 20 років працювала книгарня, з’явився магазин, який до книжок жодного стосунку не має.
Як пояснив перший заступник міського голови Андрій Москаленко, у 2001 році Львівська міська рада дозволила приватизувати приміщення на проспекті Шевченка, 8 Українській книгарні наукового товариства імені Тараса Шевченка зі знижкою у 90 відсотків за 11 тис. гривень. Депутати тоді ухвалили це рішення, зважаючи на результати звернень Національної спілки письменників України та за рекомендаціями постійних депутатських комісій.
“Хочу наголосити, що у рекомендаціях комісій було чітко прописано, що має бути збережений функціонал. Там далі функціонує юридична особа, але вона змінила власника та функціонал. Але згідно зі всіма документами, дана юридична особа, якій було чітко прописано, під що має бути відчуджене це приміщення, вже не має юридичної підстави його дотримуватися”, — каже Андрій Москаленко.
Так, в ухвалі міськради від 2001 року було вказано, що у тому приміщенні має бути книгарня протягом двох років після приватизації.
“Новий власник готовий укладати договір з книгарнею, після завершення договору з орендарем, який зараз там працює. Ця ухвала має декларативний характер та визначає позицію Львівської міської ради: чи нам важливо, щоб там знову була книгарня”, — наголосив Андрій Москаленко.
Під час засідання сесії Андрій Садовий нагадав, що власниця, якій дозволили приватизувати приміщення книгарні на пільгових умовах, згодом перепродала його за набагато більші гроші.
На думку деяких депутатів, у приміщенні на проспекті Шевченка, 8 варто відновити роботу книгарні. Так, депутат від фракції “Європейська солідарність” Сергій Івах зазначив, що на рівні закону немає жодних прав, щоби змусити власника продати міськраді приміщення. То ж тільки якщо він схоче, тоді міськрада зможе продовжити цей процес.
Депутат від фракції ВО “Свобода” Любомир Мельничук зазначив, що коли нові орендарі збивали великі букви на фасаді та встановлювали інші вивіски, то ніхто нічого не робив, аж поки люди не підняли скандал.
Водночас, на думку депутатки від фракції “ЄС” Уляни Пак, ця ухвала з юридичної позиції та з позиції права є нікчемною, бо вона не має жодних юридичних підстав для того, щоб її ухвалити.
“Якщо в ухвалі було вказано, що люди, які купували приміщення, мають протягом двох років здійснювати продаж книжок, а вони це робили протягом 25 років, то умови були виконані. І те, що ми зараз хочемо зробити, це — популізм”, — зазначила вона.
Уляна Пак також нагадала, що на вулиці Міцкевича колись була величезна книгарня. І, якщо депутати хочуть відновити книгарню, то краще відновити саме ту.
Натомість директорка юридичного департаменту Львівської міської ради Гелена Пайонкевич опонує, що ця ухвала не є ухвалою про викуп майна з метою суспільної необхідності.
“Це є наміри міської ради. Ніхто не збирається протиправно позбавляти власника майна”, — зазначила вона.
Депутати не підтримали ухвалу. “За” проголосувало тільки 22 депутати.