Понеділок, 22 квітня

У Львові проведуть дослідження, аби відновити Пелчинський став у Парку культури. Візуалізація

У серпні Львівська міська рада оголосить тендер на проведення гідрогеологічних досліджень щодо наповнення майбутнього ставу на вул. Вітовського, що перед центральним входом у Парк культури. 

Один із варіантів візуалізації ставу на вул. Вітовського

Один із варіантів візуалізації ставу на вул. Вітовського

Про це розповів головний архітектор Львова Юліан Чаплінський. «Ми зробимо дослідження, побачимо дебіт води, тобто звідки має набиратися став, а пізніше цей проект буде реалізовуватись з поступовим підключенням тих, чи інших дощових стоків, поверхневих вод. Сам став вирити і сформувати ландшафт можна за три тижні, а питання як підключити воду і зробити очистку, це вже складніше».

Як виглядає територія перед входом у Парк Культури зараз

Як виглядає територія перед входом у Парк Культури зараз

Хто саме проводитиме гідрогеологічні роботи буде визначено за допомогою тендеру, який планують оголосити у серпні. Чаплінський сподівається, що роботи встигнуть провести до кінця року. У міському бюджеті на це передбачено 600 тис. грн.

Головний архітектор Львова додав, що на основі гідрогеологічних досліджень буде сформоване завдання на проектування майбутнього ставу на вул. Вітовського.

Як може змінитися розташування дороги на вул. Вітовського . Клікніть для збільшення

Як може змінитися розташування дороги на вул. Вітовського . Клікніть для збільшення

«Тут цінний сам процес обговорення, щоб люди зрозуміли, що Львів втратив воду, яка колись оточувала його, як в Швейцарії. Була маса джерел, води, а тепер ми це все втратили і як на пательні смажимось. Окрім того, кліматичні зміни не є вигадкою – це реальність. Зараз це дуже відчувається. Ми до цього повинні бути готові, що води буде падати з верху ще більше і наш клімат буде прямувати до субтропічного, тому мусимо робити якісь інженерні заходи для того, щоб наша дощова каналізація це витримувала. Робиться це за рахунок водного ландшафту, тобто створення штучних ставів», – зазначив Чаплінський.

Ідея облаштування ставу на вул. Вітовського виникла у Чаплінського у 2016 року, як відновлення історичного Пелчинського ставу, що був на цьому місці на початку ХХ ст. У березні 2017 року головний архітектор Львова презентував ідею відновлення ставу мешканцям вул. Вітовського та детальніше розповів про майбутній проект.

Джерело

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.