Хірурги львівської лікарні св. Пантелеймона врятували 51-річну мешканку Волині, якій 7-міліметрові рідкісні паразити знищили печінку та жовчний міхур. Після операції пацієнтка почувається добре, повідомили в лікарні.

51-річній Людмилі з Волині зле стало три місяці тому. Дошкуляла нудота і біль у правому підребер’ї. Жінка звернулася до лікарів, однак причини погіршення стану ті не виявили.
«Альвеококоз – важке паразитарне захворювання, спричинене одним з видів гельмінтів. Джерелом поширення є дикі тварини, зокрема, гризуни, які виділяють заповнені яйцями частинки у довкілля. До людини личинки паразитів потрапляють через травну систему. Найчастіше так стається під час контакту з немитою їжею: на полюванні, під час збору ягід чи лісових продуктів та навіть після контакту з собаками чи котами. Личинки осідають в печінці, легенях, рідше – у структурах головного мозку. Їхня довжина сягає 7 мм», – кажуть у лікарні.
Це захворювання дуже рідкісне та становить 1,37 – 3,85 на 100 000 населення. На Львівщині, згідно зі статистикою, щороку оперують до 20 людей з альвеококозом. Через надто пізнє звернення до спеціалістів частину таких пацієнтів не вдається врятувати.
За словами лікарів, оперативне втручання несе значні ризики і можливе лише у 15-20% хворих. Причина – пізнє звернення, коли життєво важливі структури уражені критично.
Спеціалісти Центру хірургії лікарні ще раз детально обстежили пацієнтку і дійшли висновку – оперативне втручання можливе.
До складу операційної команди увійшли провідний хірург Юрій Шаваров, хірурги Володимир Федонюк, Ігор Середа, анестезіолог Степан Гудзан та операційна сестра Лілія Ставарська.
Права частка печінки разом з великими судинами та жовчним міхуром були уражені. Тому хірургам довелося провести радикальне втручання – видалити праву частку печінки та жовчний міхур.
Операція тривала три години. Пацієнтка три дні провела у реанімації і ще сім днів у відділенні хірургії.
Зараз жінка почувається добре. На неї чекає реабілітація та контрольний огляд за два тижні.