У Львові побудують один з найбільших реабілітаційних центрів Європи – «НЕЗЛАМНІ»

У Львові анонсували проект будівництва Національного реабілітаційного центру «НЕЗЛАМНІ», який реалізовуватимуть за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

Як наголошує міський голова Львова Андрій Садовий, дуже часто постраждалі внаслідок воєнної агресії росії потребують складних операцій та довгої реабілітації. На жаль, наразі повноцінна реабілітація недоступна в Україні. Тому будівництво у Львові нового сучасного реабілітаційного центру є надзвичайно важливим для всієї держави.

«Цього місяця Вероніці виповнилося 10 років. Будинок дівчинки на Донеччині обстріляли з танка. Російські окупанти прицільно били в підвал, де ховалися люди. Живою з-під завалів дістали лише Вероніку. Вся її сім’я загинула. Дорослі накрили дівчинку собою, аби врятувати. Але уламок снаряду потрапив їй у голову. Через це паралізувало руку.

Зараз Вероніка лікується у нашій дитячій лікарні. У Львові їй зробили першу операцію та врятували око. Але уламок досі залишається в голові – видалити його поки неможливо. До дівчинки повертається пам’ять, вона заново вчиться ходити та усміхатись.

Таких історій тепер тисячі. У більшості випадків постраждалі потребують складних операцій та довгої реабілітації. Наразі повноцінна реабілітація недоступна в Україні. Саме тому за підтримки Міністерства охорони здоров’я України ми започаткували проект будівництва Національного реабілітаційного центру «НЕЗЛАМНІ». 

Адже кожна з цих історій — це історія незламності українців. Це про людей, які пройдуть через усі випробування і обов‘язково будуть щасливими. Вдома, на своїй українській землі», – розповів мер Львова Андрій Садовий.

Відтак, за словами мера, головна ціль Львова на майбутнє —  збудувати у місті один із найбільших реабілітаційних центрів, аналогів якому немає. Адже зараз  у львівських медзакладах лікується понад 1 000 людей, що постраждали від війни із різними травмами. Тому є великий запит на отримання комплексної реабілітаційної допомоги. У співпраці з закордонними клініками зараз поранених зі Львова відправляють на лікування за кордон. Але ці ресурси теж є обмеженими.

“10 червня проведемо донорську конференцію спільно з МОЗ та донорами, які готові допомогти із будівництвом сучасного реабілітаційного центру”, – додав міський голова Львова.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.