Понеділок, 25 вересня

У Львові планують висадити майже 10 тисяч дерев. Як долучитися

На районні адміністрації Львова виділили по 200 тисяч гривень на озеленення.

У Львові планують висадити до 10 тисяч дерев, серед яких клени та липи. Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту містобудування Сергій Коровайник, пише Твоє місто.

«Торік разом із небайдужими мешканцями та підприємцями місту вдалося висадити більше 6 тисяч дерев. Цього року можемо говорити про цифру в 7-8, загалом, до 10 тисяч дерев», — розповів Сергій Коровайник.

Наразі з міського бюджету на висадження дерев виділили понад 1 млн із якого Шевченківський район отримає 400 тисяч, а решта — по 200 тисяч на озеленення. Кожна адміністрація самостійно визначала вид дерев, які садитиме у районі.

Цього року Львівська міськрада виділила 930 тисяч гривень на саджанці у парках. Ними опікується ЛКП «Зелений Львів». 

«У середньому до 50 дерев купляють мешканці. Орієнтовна ціна дерева від 2 тис. до 5 тис. грн, залежно від сорту дерева. Місто ж закупляє саджанці через тендерні процедури. Минулого року це була компанія з Луцька, цього року з Івано-Франківська. Перемагає той, хто подає кращу цінову пропозицію», — розповів головний інженер ЛКП «Зелений Львів» Володимир Чишинський.

Загалом, за 795 тис. грн вдалось придбати 118 кленів, 46 лип, 20 ясенів, а також дерева гліду, горобини, грабу, дубу, берези, буку, магнолії, тощо. На залишок коштів у ЛКП хочуть закупити 750 саджанців.

Львів’ян також просять долучатися до озеленення міста. У ЛМР розробили інтерактивн мапу, на якій розмістили приблизні локації для висадки дерев.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.