Понеділок, 26 лютого

У Львові після зимової перерви запрацювали фонтани

У Львові в Стрийському парку після зимової перерви запрацював водограй «Івасик-Телесик». Ще три львівські фонтани: «Водолій» і «Криниця з левами» на вул. Коперника та на площі Митній – увімкнули перед Великодніми святами. Про це повідомила в.о. директора Стрийського парку Олена Мазурик.

Джерело: Варта1.

«Після вже традиційної зимової консервації фонтан відновили: пофарбували, пошпаклювали, встановили насос та підсвітку, форсунки – і після перевірки всіх систем фонтан підключили. Він працюватиме до перших заморозків», –  йдеться у повідомленні.

Адміністрація парку зазначає, що через воєнний стан підсвітку вимикають за 15 хвилин до комендантської години.

Також днями буде відновлено роботу головного львівського фонтану – біля Оперного театру.

Водночас фонтани на пл. Ринок та пл. Марійській закриті захисними металевими конструкціями через війну, тож вони не працюватимуть.

Додамо, що фонтан «Івасик Телесик» збудували 1964 року, а у 2009-2011 роках його реконструювали і зробили світломузичним. Головна скульптура зберегла старий вигляд, але тепер вона ніби танцює з переливами світла та музики під струмені води. Утім уже з 2018 року Івасик-Телесик лише світититься, а не співає, оскільки відвідувачі парку зіпсували систему.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.