У Львові під стінами Ратуші протестують школярі та студенти

Молодь підтримала всесвітню акцію протесту проти глобального потепління.

Пише Твоє Місто

Львівські школярі почали акцію протесту під стінами львівської Ратуші проти глобального потепління. Вони закликають політиків зробити все можливе, аби утримати рівень потепління нижче небезпечного.

Сьогоднішній страйк є підтримкою всесвітньої акції, яку в серпні минулого року почала 15-річна шведська школярка Грета Тунберг. Тоді вона організувала шкільний страйк заради клімату під будівлею парламенту Швеції. У березні цього року шведські та норвезькі політики номінували дівчину на Нобелівську премію миру.

«Сьогодні не лише в Україні, а й по всьому світу мільйони дітей виходять на акції, аби привернути увагу до проблеми глобального потепління і розказати людям, що зараз ми маємо екологічну катастрофу. Якщо ми не будемо нічого робити, то нашої планети за років 15-20 може вже не бути. Тому сьогодні акцію підтримали 15 міст України і більше 2 тис. міст в 123-х країнах світу», – пояснює прес-секретарка ГО «Форум видавців» Марія Кравченко.

Організацією акції у Львові займається ГО «Форум видавців». Втім, до участі планують залучати більше дорослих, ніж дітей.

«В усьому світі страйкують діти, але вони мають вчитися у школах. Захищати їх і будувати їхнє майбутнє мають дорослі. Сьогодні під стінами Ратуші зібралися студенти, представники ГО «Форум Видавців», працівники соціальної служби Львова і одна тринадцятирічна школярка», – пояснює Марія Кравченко.

13-річна школярка Олена каже, що однолітки підтримують її участь в акції, проте самі на протест не виходять – їх не відпускають батьки.

«Вчителі нормально сприймають мої наміри, а от багатьох однокласників не відпустили на акцію батьки. Мої батьки теж спочатку були проти, але, коли я пояснила їм, чому я це роблю, вони погодились», – розповідає школярка. 

Подібні акції в місті організовуватимуть і надалі. Активісти, окрім протестів, також планують конкретні заходи щодо поліпшення стану довкілля, як загальноміські прибирання парків.

 Андрій Костюк

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: