У Львові офіційно відкрили перший будинок для ІТ-працівників (фото, відео)

Десятиповерхівка розташована на вулиці Студинського

У вівторок, 27 лютого, у Львові офіційно відкрили будинок для працівників сфери інформаційних технологій. Ще наприкінці жовтня 2015 р. на вул. Студинського тільки заклали капсулу для будівництва, а вже сьогодні у 72 квартирах наводять лад, пише zaxid.net.

Це пілотний проект ІТ-кластеру, який фінансували програмісти, купуючи квартири за собівартістю. Земельну ділянку їм безкоштовно надала міська рада. Десятиповерхову споруду проектувальники та її мешканці називають «розумною», адже обладнали її за сучасними технологіями. Наприклад, тут працює індивідуальна котельня, що буде споживати сонячну енергію завдяки майже трьом десяткам колекторів.

У Львові офіційно відкрили перший будинок для ІТ-працівників (фото, відео)

«У кожній квартирі є лічильники на опалення та гарячу воду. Дані з них ми збираємо щодня, а вже після цього аналізуємо, хто з мешканців скільки спожив енергії», – пояснив голова ОСББ Анатолій Добросинець.

Серед зручностей для жителів ІТ-будинку – підземний паркінг, дитячий і спортивний майданчики, відпочинкові зони та швидкісний Інтернет. Про те, щоби створити саме такий благоустрій, жителі багатоповерхівки говорили ще перед початком будівництва.

«Вони одразу думали, як виглядатиме цей простір: сварилися-мирилися, але спільно реалізовували все, що навколо», – розповів проектний менеджер Львівського IT-кластеру Ярослав Назар.

Квадратний метр у будинку обійшовся працівникам ІТ-сфери у межах 500 доларів США. Облаштувати залишилось дорогу до багатоповерхівки. Цей обов’язок на себе візьме вже міська рада, скерувавши на ремонтні роботи 15 млн грн.

«Чому ми надаємо земельну ділянку для кооперативного будівництва ІТ-сектору? Тому, що ці люди, отримуючи високу заробітню платню, сплачують достатньо податків, які потрапляють у міський бюджет. Тому ми надалі будемо виділяти землю для програмістів», – пояснив міський голова Львова Андрій Садовий.

Серед наступних проектів ІТ-спільноти – інноваційний парк та котеджне містечко.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.