Понеділок, 22 липня

У Львові можуть заборонити російську музику в барах

Відповідну ухвалу розробляють депутати міськради Львова, інформує Твоє місто.

На Великдень у львівському барі «Бар Бідон» на вулиці Лесі Українки побили гостей закладу, які заговорили про неприпустимість звучання російської музики у громадських місцях Львова. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив постраждалий Radko Mokryk.

На подію відреагували як в Національній поліції, так і в депутатському корпусі ЛМР. Так, поліцією розпочато досудове розслідування за фактом побиття відвідувачів бару. Водночас депутат ЛМР Тарас Чолій повідомив про готовність Української Галицької партії розробити ухвалу про заборону російської музики в закладах громадського харчування Львова.

«Зараз з’ясовюуться усі обставини, призначена експертиза, яка повинна встановити ступінь отриманих тілесних ушкоджень. Це все, що ми можемо повідомити. Що було та як відбувалося – про це можна повідомити після проведення досудового розслідування. Воно проводиться за частиною 1 ст. 125 Кримінального кодексу – умисне легке тілесне ушкодження», – сказала речниця ГУМВС України у Львівській області Світлана Добровольська.

За її словами, експертиза повинна встановити, чи були тілесні ушкодження у імовірних постраждалих та який ступінь мають ці тілесні ушкодження. Після експертизи будуть встановлюватися обставини події.

Адміністрація «Бару Бідон» офіційно відреагувала на побиття відвідувачів вибаченням. На сторінці закладу у Facebook з’явилося повідомлення про те, що інциндент «став неприємним сюрпризом».

«Проведена відповідна робота з персоналом, враховано людський фактор, з більшою відповідальністю буде відбуватися підбір персоналу. Переконані, що здійснено все можливе для уникнення подібних ситуацій у майбутньому», – йдеться в повідомленні.

Депутат ЛМР Тарас Чолій в коментарі Tvoemisto.tv повідомив, що він підготував запит на ім’я керівника Нацполіції області Валерія Середу з метою отримати відповідь про хід розслідувань некоректної поведінки працівників та відвідувачів у закладах громадського харчування Львова.

«Подібні сигнали особисто для мене говорять про те, що багато закладів є в руках криміналітету. Можливо, це питання російських грошей, Сходу, Донецька. Ці штуки стаються в тих закладах, де є виразно проросійський характер», – сказав він.

Він також додав, що в міськраді давно побутує ідея про прийняття ухвали щодо заборони трансляції російської музики в закладах громадського харчування. Тарас Чолій вважає, що як наслідок останніх подій з побиттями відвідувачей львівських барів, ухвала буде реалізована та проголосована на сесії міськради.

«Можна прорегламентувати будь що, але в закладі може грати радіо, де 30% може бути російськомовного продукту. Значить, заборонимо радіочастоти, на яких лунає російська музика – можливо треба піти на такі радикальні заходи. Хоча не думаю, що це кардинально щось змінить – адже, хто захоче, той і буде крутити цю музику», – сказав він.

За його словами, Українська Галицька партія буде ініціювати прийняття відповідної ухвали.

«Дискусія триває двано, написати ухвалу – це півгодини часу, це не проблема. Наразі ми бачимо, що це треба регулювати, бо є анархія. Зміст ухвали може стосуватись повної заборони транслювання російської музики в громадських закладах, транспорті, на вулицях, оскіьки це є фактор, який сварить людей», – каже він.

За його словами, така ухвала має шанси на ухвалення. За попередньою інформацією, як каже Тарас Чолій, інші фракції міськради також планують розроблення відповідної ухвали, тож вона може бути подана на розгляд сесії, як спільна ініціатива декілької фракцій.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.