У Львові лише одна парафія святкуватиме Різдво 7 січня

Цьогоріч Українська греко-католицька церква та Православна церква України вперше на офіційному рівні відзначають Різдво Христове 25 грудня. Однак, аби уникнути різкого переходу, парафіям дозволили зробити це поступово до 2025 року.

Tvoemisto.tv дізналося, хто відзначатиме Різдво у Львові 7 січня

У Львівській Архиєпархії УГКЦ відповіли, що парафії, які ще не готові до переходу, мають можливість, із дозволу свого єпископа, до вересня 2025 року святкувати нерухомі свята за старим стилем 

«Наприклад, Різдво Христове – 7 січня, Богоявлення – 19 січня, Благовіщення – 7 квітня тощо). Для тих парафій чи поодиноких громад, які відчувають себе ще не готовими до такого кроку (за окремим благословенням єпархіального єпископа), залишити можливість літургійного життя за юліанським календарем на період до 2025 року Божого. Про це йдеться у 2-му пункті 5-ї постанови Синоду УГКЦ», – пояснили у пресслужбі Львівській Архиєпархії УГКЦ.

Тут також зауважили, що жодна із парафій із таким проханням не зверталась.

Натомість секретар Управління Львівської єпархії ПЦУ Руслан Матвієнко сказав, що мають інформацію про одну парафію у Львові, яка залишається на юліанському календарі.

«Це парафія Благовіщення Пресвятої Богородиці у Сихівському районі міста Львова (Сихівське кладовище)», – зазначив Руслан Матвієнко.

Нагадаємо, з 1 вересня 2023 року Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на новоюліанський календар. Відтак парафіяни відзначатимуть всі неперехідні свята на 13 днів раніше. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.