У Львові хочуть встановити пам’ятник Максимові Кривоносу

На честь 370-річчя від зняття облоги Високого Замку у Львові планують встановити повноцінний пам’ятник Максимові Кривоносу.

Про це повідомляють на сайті ЛМР у петиції Ростислава Камерістова, пише Вголос.

За інформацією, до комісії щодо встановлення пам’ятника хочуть залучити істориків Львівського національного університету та інших установ, аби розробити проект у межах сучасної історіографії.

Урочисте відкриття планують здійснити вже цього року в жовтні.

«Відомо, що серія штурмів, здійснена спільними силами козаків і кримських татарів під загальним командуванням полковника Максима Кривоноса з кримськотатарським полководцем Тугай-Беєм, спрямована на стратегічно важливу позицію для міста Львова, яка тривала в період облоги міста Богданом Хмельницьким під час національно-визвольної війни, привела до взяття замку козацько-татарськими військами і вирішила подальшу долю міста. Ця подія водночас справила велике враження на львів’ян тим, що Високий замок, котрий до цього моменту вважався недоступним для ворога, був узятий уперше за всю історію існування. Сама ж оборона замку на чолі з бургграфом Яном Братковським не призвела до зняття облоги»  –  йдеться у тексті петиції. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.