п`ятниця, 29 березня

У Львові готують новий туристичний маршрут на ретро-трамваї

1dldZTzJL5sНа «Львівелектротрансі» презентували відновлений ретро-трамвай. Це німецький вагон марки Т57. Наступного року буде 60 років, як він в експлуатації. На «Львівелектротрансі» його використовували як пересувний зварювальний цех. І після майже року модернізації він знову возитиме пасажирів вулицями міста.

Майже безнадійним здавався, на перший погляд, старенький вагон ще півроку тому. Геть розкурочений – купа брухту. Та очі бояться, а руки роблять. З таким настроєм взялися за реставрацію раритетного трамвая львівські ентузіасти.

«У світі зараз вже мало де є такі моделі. Може 3-4. Цей трамвайний вагон, можна сказати, безцінний», – зазначив начальник служби експлуатації трамвайного депо Ярослав Кісіль.

За штурвалом Готи старожил львівського трампарку. Каже, ще добре пам’ятає, як саме ці вагончики курсували містом. Техніка надійна і не мала б підвести. Адже все робилось в оригіналі.

«В п’ятницю була проба. Проїхали нормально. Гальма та все інше відповідають нормі, так як має бути», – запевнив водій трамвая Богдан Сокульський.

Після 9 місяців праці – вагон знову на ходу. В Готі перебрали майже кожен гвинтик. Не лише душу, а й свій вільний час вклав у старенький трамвай Антон. Цей проект успішно завершено. На черзі нові плани щодо ретро-техніки, якої в депо не бракує.

«Зараз було б добре відродити, повернути до життя Татру Т4, так званий «пончик», тридверний, Який варто зберегти у вигляді трамвая-кафе», – вважає ідейник проекту реставрації Антон Лягушкін.

Європейською копійкою доклалося чимало іноземців. Австрієць Вольфрам один з них. Хоча і жодних сум не виказує. Нині до Львова прибув, аби проїхатися старенькою Готою, яку таки вдалося реанімувати.

«Рік минув і ми бачимо цей вагон у дійсно прекрасному стані. Сидіння не було рік тому. І тепер він виглядає як виглядав 40 років тому», – певен співінвестор проекту з Австрії Вольфрам.

«Львівелектротранс» вже підписав угоду з туроператором про співпрацю. Про всі фішки диво-туру на рейках поки що не зізнаються. Маршрут ще узгоджують, як і дату офіційного старту.

«Я ще не можу сказати, чи до дня міста, чи в період травневих свят, бо планується трохи окультурити цей вагончик. Тут будуть фотографії старого трамвая і фіраночки. Тобто буде мило і гарно», – розповіла керівник туроператора Марія Мацейко.

Проїхатися древніми вуличками автентичним транспортом можна буде вже у травні.

Джерело: zaxid.net

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.