У Львові евтаназували двох здорових собак. Активістка пояснила, за яких умов це можна робити

У Львові в ЛКП «Лев» вночі з п’ятниці на суботу, 3 червня, евтаназували двох здорових собак. На це не було жодних підстав, наразі розпочали службове розслідування, вважає активістка Орися Терлецька.

Як вона повідомила у коментарі Tvoemisto.tv, у ЛКП «Лев» взагалі заборонена евтаназія. Вона мала відбуватися лише після консиліуму лікарів та відповідного заключення. Цього не було, адже активісти разом з поліцією опитали усіх лікарів, крім головного, каже Орися Терлецька. Кінолог також зазначив, що він не давав жодного кінологічного висновку. Білий пес Х’ю почав піддаватися дресурі. Ба більше, собаку повинна була забрати Наталія Кузнєцова в притулок «Милосердя» на довічне проживання.

«Лікарі, коли прийшли в суботу на зміну, взагалі не зрозуміли, що відбувається, і де є собаки. Їхні трупи знайшли у холодильнику. Як зазначив головний лікар, ввечері у п’ятницю песики ще були живі. Тобто якимось загадковим чином вони самі евтаназувались вночі», – пояснила активістка.

Зазначимо, як повідомив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, щодо цієї справи почали службове розслідування, на час якого керівника відсторонили від посади. 

«Завтра проведемо зустріч з організаціями, які працють у сфері допомоги тваринам. Поінформуємо щодо наступних кроків. За жодних умов такі випадки не можуть ставатись. Як людина, яка має вдома песика, вважаю це неприйнятним», – написав він.

За яких умов проводять евтаназію

Орися Терлецька пояснює, що є дві найголовніші причини, коли тварин евтаназують. По-перше, тваринку усипляють за станом здоров’я. Це може бути невиліковна хвороба або травми, що несумісні з життям. Якщо тварина мучиться, а лікарі розуміють, що її не можливо вилікувати. Для цього збирають консиліум лікарів, які є на зміні. Це є гуманне присипляння, коли вже не можливо врятувати тварину.

Також причиною є відкрита агресія тварини. Коли вона становить небезпеку для інших тварин та людей. Для цього має бути висновок кінолога про те, що тварина не піддається корекції. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.