п`ятниця, 22 листопада

У Львові для військових виготовляють пов’язки, що пришвидшують загоєння ран

У Національному університеті «Львівська Політехніка» студенти разом із професорами винайшли гідрогелеві пов’язки. Їх застосовують для пришвидшення загоєння ран при опіках та першій медичній допомозі.

Джерело: Tvoemisto.tv з посиланням на пресслужбу вишу

Окрім цього, на передовій ці пов’язки використовують для лікування траншейної «стопи» і при дрібних пораненнях. У госпіталях їх застосовують як післяопераційну загоювальну пов’язку. 

Читайте також: Для поранених військових Львівщина передала мобільний шпиталь за 150 тис. євро

«Це не ліки, а новий сучасний вид перев’язувального матеріалу, який забезпечує вологе загоювання ран. Це допомагає вдвічі швидше загоїти рану, аніж під час використання марлевих матеріалів. Оскільки зумовлено тим, що забезпечений водний баланс, правильно відводиться ексудат, забезпечується повітряний баланс. Окрім того, пов’язка не вростає в рану і при перев’язуванні нема травмування», – зазначив доцент кафедри органічної хімії Інститут хімії та хімічних технологій Національного університету «Львівська політехніка» Володимир Самарик у коментарі Tvoemisto.tv.

Винахід відрізняється тим, що виготовлений на основі природних матеріалів – альгінату натрію, який має ранозагоювальні і регенеративні властивості. За словами доцента, проблемою інших виробників є те, що вони використовують штучні матеріали. 

Пілотну версію винаходу запустили наприкінці січня 2022 року і планували за рік виготовити 4 тисячі пов’язок. Проте з початком повномасштабного вторгнення пілотну установку перетворили на напівпромислову. 

«Жодних обмежень на кількість і об’єм немає, тому ми вже розповсюдили понад 70 тисяч пов’язок. Їх не продають, а передають на безоплатних засадах. Пов’язки розповсюджують в госпіталі, на передову, передають в бригади. Це все відбувається через благодійні організацій», — підкреслив він.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.