Вівторок, 16 квітня

У Львові дітей з важкими вадами серця почали оперувати американці

Разом із фахівцями клінічної лікарні швидкої медичної допомоги протягом двох тижнів планують прооперувати понад два десятки дітей з хворобами різної складності.

Про це повідомляє “Еспресо.Захід“. 

У Львові американський кардіохірург розпочав оперувати дітей з вродженими вадами серця. Разом із фахівцями клінічної лікарні швидкої медичної допомоги протягом двох тижнів планують прооперувати понад два десятки дітей з хворобами різної складності.  

Оперуватимуть дітей із важкими вадами, котрих відмовлялися лікувати в Україні та за кордоном. За важку операцію разом із дитячими кардіологами клінічної лікарні швидкої медичної допомоги взявся американський кардіохірург Вільям Новік. Чоловік створив благодійну організацію і разом з колегами вже прооперував тисячі дітей у 35 країнах світу. До Львова лікар приїхав вперше, адже хоче розвивати дитячу кардіохірургію по регіонах. 

“Мета нашої програми — розширення кардіохірургії на Заході України, – каже Вільям Новак. – Досі діти із важкими вадами серця змушені були їхати на лікування до столиці. А це постійна зміна лікарів, тим паче вони часто на відстані. Це не комфортно, а буває й небезпечно”. 

Свою другу операцію на серці має шестирічна Вікторія з Рівненщини. У двомісячному віці дівчинці виявили генетичну ваду серця. У чотири місяці зробили першу операцію, але хворобу не вилікували повністю. Роками регулярно Вікторія разом із мамою їздить на обстеження і приймає лікування. З приїздом американських лікарів дівчинка має шанс на одужання. На час написання матеріалу операція ще тривала. 

“Певних фізичних обмежень у Вікторії нема, – розповідає мама дівчинки Іванна Філімонова. – Але маю деякі побоювання щодо фізичних навантажень. У доньки високий тиск і вона постійно приймає таблетки. Я знаю, вона одужає, буде здорова і здійснюватиме свої мрії. Віка хоче бути гімнасткою і художницею”.

Наразі у лікарні планують зробити 25 хірургічних втручань різної складності. Діти є з усієї України, котрі попередньо зверталися у клініку. Ба більше, є й ті, котрим відмовляли в лікуванні навіть за кордоном. Попередньо маленьких пацієнтів обстежили і на лікарняній конференції визначили, кому ж надаватимуть допомогу. 

“Ми маємо змогу оперувати дітей від трьох місяців до 16 років, – каже дитячий кардіохірург Віталій Петров. – Американці можуть працювати з дітьми, хвороби яких невчасно діагностували. І досі за класичними законами такі діти вважалися неоперабельними. І саме завдяки цій унікальній організації діти мають шанс на одужання”. 

Попри наявність в Україні майже п’ять десятків кардіохірургічних центрів, операцій на серці виконується недостатньо. Наразі є потреба у понад сто тисяч операцій на рік, а торік вдалося зробити лише десять відсотків від потреби. За словами генерального директора клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Олега Самчука, лише на Львівщині тисяча дітлахів потребують хірургічних втручань на серце.

“Всі хто має проблеми по дитячій кардіохірургії можуть звертатися і отримати безкоштовну професійну допомогу, – наголошує Олег Самчук. – В рік народжується сотня дітей, котрі потребують дитячої кардіохірургії. На жаль наш регіон не покритий цією потребую і таких центрів в Україні має бути набагато більше”.

Наразі американці оперуватимуть до 20 листопада. Втім медики закликають звертатися за потреби, адже навесні очікують на наступний приїзд заокеанських спеціалістів. Загалом співпраця з американськими кардіохірургами діятиме щонайменше два роки.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: