Понеділок, 11 грудня

У Львові демонтують пам’ятник радянській космонавтці Валентині Терешковій

У Львові демонтують пам’ятник першій у світі жінці-космонавтці, російській діячці Валентині Терешковій, який розміщений на вул. Виговського. Про це повідомив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Джерело: ZAHID.NET.

«Деколонізація. Памʼятник на вул. Виговського (більш знаний як памʼятник Терешковій) буде демонтовано», – розповів Андрій Москаленко у п’ятницю, 3 листопада.

З його слів, мерія завершує підготовку всіх документів для проведення робіт. Демонтаж планують провести найближчим часом.

У Львові пам’ятник першій космонавтці встановили в 1960-х роках на вулиці, названій іменем Валентини Терешкової. На початку 90-х вулицю перейменували на Виговського. Пам’ятник залишився анонімний, без напису.

86-річна російська політична діячка Валентина Терешкова раніше була депутаткою Верховної Ради СРСР та держдуми РФ. Упродовж політичної кар’єри підтримувала політику Леоніда Брежнєва, Микити Хрущова та Володимира Путіна. Є ініціаторкою поправок до конституції РФ, що дозволяють чинному президенту Володимиру Путіну ще двічі висуватися на пост глави держави. Підтримала війну проти України, голосувала за анексію Криму, також підтримала війну в Сирії.

У 2015 році чиновники російського міста Ярославль, звідки походить Терешкова, зверталися до міського голови Львова про те, щоб забрати пам’ятник на батьківщину.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.