п`ятниця, 14 червня

У Львові демонтують фігуру Христа з каплиці Боїмів, аби відреставрувати

Фігуру скорботного Христа з каплиці Боїмів демонтують для реставрації. Стан фігури не дозволяє провести її відновлення на місці. Про це повідомила начальниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Джерело: Суспільне.

За словами Лілії Онищенко, оскільки каплиця Буїмів є пам’яткою національного значення, то демонтаж її частини, якою є фігура Христа, потребує погодження Міністерства культури. Місто уже готує таке звернення.

Аби скульптуру можна було демонтувати, 27 жовтня підрядна організація встановила додаткове риштування на куполі. Лілія Онищенко каже, що і хрест, і фігура є частково зруйновані:

“Виявилося, що цей хрест не є автентичний. Він був однією з опор фігури, фактично його треба було демонтувати, бо він був зігнивший і тепер фігура тримається на одній нозі. Це дуже небезпечно. Сама скульптура, звичайно, автентична. Вона має всі деталі. Стан самого каменю є дуже поганий: вивітрене лице, фактично втрачена частина голови і частина німбу, але найгірше є те, що технічний стан фігури є дуже нестабільний”.

Частину грошей на реставрацію скульптури, а саме 300 тисяч гривень на мистецькому аукціоні зібрав Інститут банківської справи, решту ж грошей виділить фундація “Полоніка”.

Що відомо

  • Каплицю Боїмів збудували на початку XVII століття на території тоді ще міського цвинтаря поруч із латинською катедрою. Каплицю звели на замовлення львівського купця угорського походження Георга Боїма.
  • Будував каплицю Андреас Бемер, а оздоблював каменем Гануш Шольц, якого спеціально запросили з Вроцлава.
  • На каплиці можна побачити сцени з Ісусом Христом, історії із Святого письма та діяннями апостолів.
  • У травні 2020 року фахівці розробили 3D-модель каплиці Боїмів.
  • У 2021 році стартували підготовчі роботи з реставрації каплиці Боїмів.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.