п`ятниця, 1 березня

У Львові cтворюють велокільце навколо історичного центру міста. Фото, відео

Новозбудовану велопішохідну доріжку з’єднають із Меморіалом Небесної Сотні.

У Львові завершили реконструкцію вулиці Князя Лева, яка є спільним простором для пішоходів та велосипедистів. Від неї побудували пішо- та велодоріжку, яка веде через територію Ліцею «Галицький» у напрямку до Меморіалу Небесної Сотні.

Ця новозбудована доріжка є частиною двостороннього велокільця навколо історичного ядра Львова.

Фото: Тарас Бабенчук

УСІ ФОТО: ТАРАС БАБЕНЧУК

Про це під час стріму на Тvoemisto.tv розповів керівник Інституту просторового розвитку Олег Шмід.

Посередині вулицю, яку нещодавно відкрили після реконструкції, виклали гладкою бруківкою, а по краях замостили дещо крупнішою.

Через те, що на велодоріжку заїжджали автомобілі, у Галицькій адміністрації вирішили встановити тут стовпці-делініатори, але їх чомусь облаштували вздовж всього підйому. Олег Шмід каже, що стовпці обіцяють прибрати, бо вони більше створюють проблеми, залишать лише два – один знизу і інший нагорі.

Біля ліцею вздовж вело-пішохідної доріжки, яку спроєктував власне Інститут просторового розвитку, мають встановити ще ліхтарі та легкий прозорий паркан з обох сторін. Доріжка, за словами Олега Шміда, має 3 метри ширини, тому має вистачити місця і для велосипедистів, і для пішоходів.

Тут територію мають вирівняти. І облаштувати сходи до вулиці Пішої, яку також щойно завершили реконструювати. 

До речі, проєкт реконструкції Пішої розробляв власне Інститут просторового розвитку. Тут укріпили схили, завезли сюди камні, висадили рослини, зробили освітлення та поручні.

Новозбудовану велопішохідну доріжку з’єднають із Меморіалом Небесної Сотні. «Зелений Львів» саме має оголосити на днях тендер на визначити виконавця робіт.

Також, запевняє Олег Шмід, спільний простір для пішоходів та велосипедистів має бути на майбутному мості, який з’єднає Меморіал із вулицею Кривоноса.

Як пояснив Олег Шмід, заїзд на велокільце навколо історичного ядра буде із площі Старий ринок. Двостороннє велокільце охоплюватиме проспект Свободи, Оперний театр, Староміську, Лазневу, Сянську, площу Старий Ринок, вулицю Князя Лева, нову велопішохідну доріжку територією Ліцею «Галицький», Меморіал Героям Небесної Сотні, майбутній міст біля Меморіалу, вулицю Винниченка, вулицю Братів Рогатинців та проспект Свободи.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.