У Львові біля Снопківського парку на місці гаражів хочуть звести багатоповерхівки

У Львові на вулиці Кубійовича №2 і № 36, де зараз не впорядкована територія і розташовані старі гаражі, хочуть звести два багатоквартирні житлові будинки. Потенційне будівництво хочуть вести, опираючись на Детальний план території площею 4 гектари на Кубійовича – Снопківській. 

Джерело: Tvoemisto.tv.

У проєкті детального плану території йдеться, що це квартал 3 та 5-типоверхової житлової забудови. До території кварталу примикають зелені зони парків Стрийський, Снопківський та Зимна вода. Ця територія розташована у межах історичного ареалу Львова.

Як повідомив заступник міського голови Львова з питань містобудування Любомир Зубач, детальний план розробили, згідно з ухвалою сесії ЛМР ще 12 грудня 2019 року, але в процесі розробки внесли зміни.

За його словами, спочатку мова йшла про зміни, що стосувалися адреси вул. Кубійовича, 2. Там між двома будинками є два гаражі, де приймають брухт і куди стягуються всі безпритульні району. 

На ділянці по вулиці Кубійовича,2,2б площею 0,0154 розташовані два гаражі, які належать Огоновському І. Власник хоче їх знести і збудувати багатоквартирний житловий будинок. Тут передбачене будівництво односекційного житлового будинку з мансардою на 4 поверхи (9 квартир).

«У процесі розробки детального плану «виліз» «добрий» намір – біля будинку № 36 на вул. Кубійовича. Це незабудована і не дуже впорядкована територія, на якій з радянських часів стояли кілька залізних гаражів. На один з гаражів оформили право власності та якимось чином «вписалися» в детальний план і задекларували бажання поставити там не мало – не багато, а багатоквартирний житловий будинок», – повідомив Любомир Зубач.

На ділянці по вул. Кубійовича, 36 розташований гараж, який належить Остапу Кімаковичу. На ділянці площею 0,0607 га також планують збудувати чотириповерховий будинок з мансардою на 9 квартир. Перші поверхи планують передбачити під комерцію.

Остап Кімакович, за даними платформи Youcontrol, є керівником низки компаній, зокрема «Географія», «Паркінг», «Таор Девелопмент», «СБК Львів» та «Інвестиційно-будівельної фірми «Екополіс».

Громадське обговорення детального плану території у районі вул. В. Кубійовича, вул. Снопківської триватиме до 5 вересня. Його замовником є управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради, а розробником ФОП Лаврін В.С.

Вулиці Кубійовича, Снопківська та Севери розташовані в зоні ближнього центру, будинки тут зводили у 30-60 роках ХХ століття, а завершили у 60-70 роки. З 1869 року вул. Кубійовича мала назву Дорога до Єзуїтської цегельні, оскільки вела до глиняних кар’єрів,  розташованих вище, на території теперішнього Снопківського парку. Пізніше назва вулиці змінилася на Жижинецьку, Людвіга Янгассе, Гончарова. Сучасна назва вулиці з 1992 року в честь видатного українського географа і демографа Володимира Кубійовича.

Вулиця Снопківська сформована приблизно у цей час, що і вул. Кубійовича. До середини ХІХ століття тут протікала річка Полтва. З 1863 року вулиця називалася Залізна Вода. Назву Снопківська вона отримала з 1871 року, оскільки на той час  вела до фільварку Снопків. Вулиця забудована в основному будинками в стилі сецесія, конструктивізм.

Христина Гоголь

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.