У Львові активісти чотири дні блокуватимуть будівництво багатоповерхівки

У вівторок, 20 лютого, у Львові активісти розпочали чотириденнне блокування будівництва на вул. Хмельницького, 76. Близько 20 мешканців Підзамчого блокують заїзд техніки з будівельними матеріалами, бо вважають, що багатоповерхівку зводять з низкою порушень.

Про це ZAXID.NET розповів один із учасників блокування Ігор Лобас.

Блокування триватиме з 10:00 до 18:00 відсьогодні і до п’ятниці включно.

«Будівництво триває вже шість років. Спочатку це мав бути офісний центр і житловий будинок, зараз нас інформують, що тут будуть лише житлові квартири. Ми багато років звертаємося до міської ради, бо згідно з документами тут має бути 5 поверхів, а по факту – 7, бо не враховують мансарду та цоколь», ‒ розповів Ігор Лобас.

 

На місці блокування присутня поліція

На місці блокування присутня поліція

За словами активістів, новобудова закриє доступ до сонячного світла для кількох будинків у районі, порушена норма відстані між будинками, яка має бути 20 метрів, також планована будівля різко контрастує з усіма довколишніми, створюючи дисонанс в історичній частині міста.

Зазначимо, що влітку 2017 року ДАБІ заборонила будівництво на вул. Хмельницького, 76.

«Під час позапланової перевірки було встановлено, що замовнику будівництва, ТзОВ «Сервісцентробуд», містобудівні умови та обмеження видано з порушеннями генерального плану м. Львова та Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки. Крім того, відповідні містобудівні умови і обмеження видані без повного пакету документів, з порушенням терміну видачі та з недотриманням встановленої форми – відсутня графічна частина», ‒ повідомила прес-служба ДАБІ України.

Водночас, як розповів ZAXID.NET начальник відділу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львові Святослав Кіндратів, замовники будівництва мають документи на проведення будівельних робіт.

«Там проводили дуже багато перевірок, де виявляли і пізніше усували багато порушень. Остання перевірка наприкінці 2017 року була позитивна», -зазначив Святослав Кіндратів.

Зараз на місці будівництва присутні правоохоронці. Як розповіла ZAXID.NET представниця відділу комунікації Національної поліції Львівської області Іванна Кутнів, наразі порушень публічного порядку не зафіксовано.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.