У львівському суперамаркеті усі видання, які є у продажі, – лише українською мовою

У Львові в супермаркеті “Арсен” один із відвідувачів зазнимкував вітрину з друкованими ЗМІ та повідомив, що усі вони – українською мовою.

Про це на своїй Facebook-сторінці написав Ярослав Попов, пишуть “Львівські новини”.

“Супермаркет “Арсен” у Львові сьогодні. Всі видання українською мовою! Просто неймовірно!
Р.s. Журнал “Отдохни” теж українською мовою. Лише назва російською”, – йдеться у дописі.

Фото: Ярослав Попов

Користувачі залишили під постом схвальні коментарі:

  • “Це потрібно було зробити ще у 1991 році! Запізнилися на 30 р”, – прокоментував  Оeksandr Mykolaichuk;
  • “Коли я був малюком, так мріяв щоб хоч щось було українською, пам’ятаю була лише україномовна версія журналу контракти і газети коментарі. Потім вийшов виключно україномовний журнал новинар і відразу збанкрутів. А далі вже ніхто з нормальних людей не читав друкованих періодичних видань. І зараз це вже насправді неважливо, але факт приємний. Зачистити ще б телефізор від мокшанської говірки і ватність пенсіонерів які його все ще дивлятся значно зменшиться”, – написав Eugene Nikitin;
  • “Невже таке буває!?” – зазначила Ірина Садула.
     

Нагадаємо, в Україні 16 січня набула чинності 25 стаття Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Вона визначає використання державної мови у друкованих засобах масової інформації. Відповідно до закону, друковані засоби масової інформації в Україні мають видавати державною мовою.

За порушення вимог щодо мови друкованого видання штраф становитиме від 400 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.