У львівському суді свідок зізнався у брехні після перегляду «Гри престолів»

Свідок у резонансній справі про хабарництво у лікарні змінив свої свідчення після сповіді і перегляду популярного серіалу

28 лютого на засіданні Личаківського районного суду Львова у справі екс-заступниці головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні Наталії ван Доеверен, яку підозрюють у хабарництві, з’явився свідок, який зізнався у неправдивих свідченнях, пише zaxid.net.

На суді свідок Дмитро Бадьора заявив, що попередні його зізнання у даванні хабара Наталії ван Доеверен є неправдивими. Свідок уточнив, що 300 доларів він насправді давав лікарці Руслані Іваночко, яка у 2014 році лікувала його маму. Ці гроші, за його словами, лікарка розділила із завідувачкою відділення гемодіалізу Оксаною Русин.

Згодом у 2017 році з ним зв’язалися працівники УБЕЗ (тепер – управління захисту економіки Нацполіції), які його попросили засвідчити факт давання хабара Наталії ван Доеверен. Позаяк він був у пригніченому стані через смерть матері, чоловік погодився на цю пропозицію.

На запитання, чому він зараз вирішив змінити свої свідчення, Дмитро Бадьора заявив, що його надихнув персонаж серіалу.

«Коли я дивився фільм «Гру престолів», шосту частину, і там Джон Сноу сказав золоті слова, що брехнею ми війну не виграємо. Брехня породжує ще більшу брехню. Ви брехнею корупцію не поборете. Тепер я спростовую ту свою брехню», ‒ сказав 28 лютого на засіданні суду Дмитро Бадьора. За його словами, сказати правду у суді йому також порадив священик на сповіді.

На суді також з’ясувалося, що лікарку ван Доеверен затримували в той момент, коли їй начебто давала хабар теща працівника УБЕЗу.

Наступне судове засідання у цій справі відбудеться 6 березня.

Нагадаємо, заступницю головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні Наталію ван Доеверен затримали за підозрою в отриманні хабара 6 тис. грн у листопаді 2016 року. Лікарка називає справу сфабрикованою з метою усунути її з посади. У серпні 2017 року вона звільнилась і стала заступницею адміністратора з медичної частини у Шпиталі ім. Андрея Шептицького.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: