У Львівському Метрополітені введуть оплату біткоїнами

У Львівському Метрополітені почнуть приймати біткоїни. За допомогою криптовалюти оплатити проїзд можна буде вже від серпня 2018 року, повідомляють джерела, наближені до ЛМР.

«Це частина транспортної програми. Ми зобов’язані йти в ногу з часом і потроху відмовлятися від «совка» та пережитків минулого у жетонів. Таким чином, ми зробимо кишені наших пасажирів легшими і менш забитими від цього виду проїзних», – повідомило одне з джерел.

Відомо, що реформа включає в себе дві частини. Перша стосується переходу на електронні квитки із застарілих жетонів і QR-кодів. Її планується закінчити до 14 липня.

У Львівському Метрополітені введуть оплату біткоїнами

Паралельно в метрополітені планують встановлювати біткоїн-термінали для оплати проїзду. Це друга частина, завершення якої заплановано на 27 серпня.

«Можливу відмову від жетонів обговорюватимуть після того, як запрацюють обидві «електронні» частини програми розвитку львівської підземки», – додало джерело. Воно уточнило, що пошук нових способів оплати пов’язаний з недосконалістю нинішньої системи, що передбачає високий ризик великої кількості ‘зайців’, що, своєю чергою, шкодить бюджету Галицької столиці.

карта метро львова

За даними адміністрації Львівського Метрополітену, протягом січня було оштрафовано понад 2,6 тис. безквиткових пасажирів. Також наголошується, що в період з 2013 по 2017 рр. у Львові оштрафували за безквитковий проїзд 177 996 пасажирів.

Звичні жетони червоно-чорного кольору будуть поступово вилучати з обігу. “Зараз в обороті метро знаходиться 1256 тисяч жетонів. Ми будемо прибирати їх невеликими партіями, і радити громадянам переходити на безконтактні картки – як більш прогресивний спосіб оплати проїзду”, – пояснили в адміністрації.

Але на запитання журналістів, яким чином буде проходити транзакція оплати, представники львівської підземки наразі не стали коментувати. До відома, час очікування біткоїн-транзакції невеликих сум може тривати від 2 до 7 годин, що фактично унеможливлює розрахунок у метрополітені.

Нагадаємо, сьогодні в Україні та багатьох країнах світу відзначають 1 квітня – День гумору.

*Новина опублікована за матеріалами ua.112.ua

P.S. Редакція сайту “То є Львів” вітає усіх з 1м квітня та бажає хорошого настрою!

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.