Вівторок, 21 травня

У Львівській ОВА звинуватили податкову у махінаціях

Головне управління ДПС у Львівській області підозрюють у махінаціях з відшкодуванням коштів суб’єктам господарювання.

Про це повідомляє голова Львівської ОВА Максим Козицький — пише Варта1.

За інформацією очільника області, до ЛОВА неодноразово звертались підприємці через незрозуміле ухвалення рішень податкової служби в ручному режимі щодо відшкодування тому чи іншому суб’єкту господарювання ПДВ.

“Львівська ОВА звернулась із запитом до ДПС у Львівській області, щоб спростувати чи підтвердити цю інформацію. Але нам банально відмовили та не надали інформації”, — зазначив Максим Козицький.

За висновками міжвідомчої наради, податкова справді не забезпечила прозорого механізму відшкодування ПДВ.

А далі — мова цифр.

Від початку року на Львівщині 135 підприємцям відшкодували понад 1,5 млн грн ПДВ кожному. Загальна сума відшкодованого ПДВ для цих підприємств становить понад 1 млрд 165 млн гривень.

Серед цих 135 підприємств — 13 не мають жодного працівника, однак їм відшкодували 129 млн грн. При цьому сума податків, які вони сплатили до бюджетів усіх рівнів, — 20 млн грн. Одне із підприємств отримало відшкодування з державного бюджету в розмірі 40 млн грн, а натомість сплатило податків на суму 26 тис гривень.

Крім цього, 30 підприємств, які працюють менше року, отримали відшкодування ПДВ на суму понад 242 млн грн. Натомість сплатили лише 7,3 млн грн податків. Більше того, із цих 30 підприємств на 16 не працює жодної або лише одна особа, на 9 підприємствах працює від 2 до 5 людей.

“Такі дані є тривожним сигналом і породжують більше запитань, ніж відповідей. Якщо Головне управління ДПС Львівщини не може дати на них відповідей, то звертатимемось з відповідним запитом до ДПС України та Міністерства фінансів України”, — написав очільник області.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.