п`ятниця, 29 березня

У Львівській ОВА пояснили порядок викупу фермерської земельної ділянки

З 1 липня 2021 року засновники фермерських господарств чи їх спадкоємці отримали право на викуп сільськогосподарських земельних ділянок.

Джерело: ЛОДА.

Земельна ділянка сільськогосподарського призначенняЗемельна ділянка сільськогосподарського призначення

Ці ділянки призначені для ведення селянського (фермерського) господарства, які належать засновникам на праві постійного користування, праві довічного успадкованого володіння або які переоформили право постійного користування в право оренди (до 3 квітня 2016 року).

На теренах Львівщини орієнтовно 600 фермерів мають близько 8 тисяч гектар таких наділів.

«Викуп відбувається через місцеві громади, в межах яких розташовані відповідні ділянки. Відтак, фермери мають можливість викупити у власність такі наділи без проведення торгів з розстрочкою платежу до десяти років за ціною, що дорівнює нормативній грошовій оцінці. Важливо, що у разі купівлі земельної ділянки з розстроченням платежу, право власності переходить до покупця після сплати першого траншу, проте встановлюється заборона на продаж або інше відчуження та надання у користування такої ділянки до повного розрахунку покупця за договором купівлі-продажу», – зазначає директорка департаменту Тетяна Гетьман.

Закон України (http://surl.li/eubdi) також дозволяє викуп таких земельних ділянок юридичними особам. Відповідно до статті 92 Земельного кодексу, вони не можуть набувати земельні ділянки на праві постійного користування. Таке право вони можуть реалізувати лише з 1 січня 2024 року.

Сам викуп таких земель – це додаткова можливість набути землю у власність, а не примусова норма. Тому, відповідне право користування зберігається за суб’єктом відповідного права, які не здійснили купівлю цих земельних ділянок.

90% коштів зараховуються до місцевого бюджету громад, а 10% – до державного бюджету.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: