У Львівській ОТГ встановлять єдиний тариф на проїзд у транспорті

Електронний квиток буде діяти не тільки у Львові, але й в області

Для населених пунктів, що увійдуть до Львівської ОТГ запровадять єдиний спільний тариф на проїзд у транспорті. Пенсіонери, школярі і студенти, які прописані на території Львівської ОТГ, матимуть можливість пільгового проїзду. А до системи електронного квитка доєднають усі населені пункти, розташовані у радіусі 10-15 км від Львова. Про це йдеться у влозі заступника директора департаменту ЖКГ Львівської міськради Андрія Білого про впровадження електронного квитка у Львові, пише zaxid.net.

За словами Андрія Білого, усі 18 населених пунктів Львівської ОТГ увійдуть в першу зону дії електронного квитка. Це означає, що і тариф і пільги для мешканців ОТГ будуть однаковими. При цьому кілька популярних серед львів’ян зупинок громадського транспорту, що не належатимуть до Львівської ОТГ, теж залучать до системи е-квитка. Йдеться, передусім, про зупинку біля ТРЦ King Cross Leopolis та зупинки у Зимній Воді, де проїжджають автобуси, що прямують у смт Рудне.

Пропонована мережа маршрутів громадського транспорту у межах Львівської ОТГ

У другу зону дії електронного квитка увійдуть населені пункти, розташовані у 10-15 км від Львова. Відтак приміських перевізників долучать до системи львівського е-квитка.

«Також ми розробляємо варіанти, щоб людині, яка їде 1-2 зупинки, не доводилось платити усю вартість другої зони», – каже заступник директора ЛКП «Львівавтодор» з автоматизованих систем Роман Лев.

Пільгові тарифи будуть поширюватись на мешканців, які прописані у Львівській ОТГ. Решта пасажирів будуть отримувати компенсацію за пільговий проїзд у своїй громаді.

«Якщо люди знімають квартиру тут, але прописані не у Львівській ОТГ, вони мусять платити за проїзд, а потім відшкодовувати ці пільги у своїй ОТГ. Ми ще напрацьовуємо механізм, як воно буде діяти», – пояснює Андрій Білий.

Нагадаємо, електронний квиток у громадському транспорті Львова буде впроваджувати чесько-український консорціум компаній Mikroelektronika spol s r.o. та SoftServe, оператором е-квитка буде ЛКП «Львівавтодор». Перші валідатори у транспорті мають встановити вже на початку наступного року. А повноцінно електронний квиток запрацює через рік. У пасажирів буде декілька варіантів оплати проїзду – за допомогою спеціального мобільного додатку чи на сайті електронного квитка, а також придбавши паперовий квиток у точках продажу. Валідувати квитки необхідно буде при вході у транспорт. У пасажирів буде можливість придбати разовий квиток та абонементи на місяць, 180 та 365 днів. При цьому при купівлі абонементів вартість однієї поїздки буде дешевшою. Дія разового квитка триватиме 40 хвилин, протягом яких пасажири матимуть можливість пересідати в інший транспорт. Вартість разового квитка становитиме 10-15 грн.

Слідкувати за оплатою проїзду буде 150 контролерів. При цьому вони матимуть можливість заблокувати валідатори у транспорті, перш ніж туди зайти. Тобто якщо пасажири не встигли прокомпостувати квиток при вході, їх оштрафують.

Електронні картки для пільговиків почнуть видавати ще цього року у ЦНАПах. Збір документів стартує вже у вересні.

Зазначимо, що Львівська ОТГ налічуватиме 18 міст та сіл.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.