У Львівській міськраді готові оголошувати інвестконкурс на канатну дорогу на Високий замок

Відбір може розпочатися вже у вересні цього року.

Про це доповіли на зустрічі робочої групи щодо канатної дороги, інформує “Еспресо.Захід“.

Напередодні у Львівській міській раді відбулося останнє засідання робочої групи з підготовки документації для оголошення інвестиційного конкурсу на будівництво канатної дороги на Високий замок. Пакет підготовлений, і орієнтовно у вересні можна буде оголошувати конкурс на визначення інвестора.

“До того два місяці управління інвестиції ЛМР має проводити промоцію цього проєкту, аби якомога більше інвесторів дізналися про цю можливість. Долучатися до конкурсу місто проситиме також іноземні компанії” – пояснив депутат ЛМР Юрій Мельник.

Раніше цей проєкт розглянули на комісії підприємництва, де він також отримав схвалення. Як прокоментував для “Еспресо.Захід” депутат ЛМР Володимир Марусяк, проєкт дуже коштовний і складний для реалізації:

“На комісії підприємництва ми розглядали цей проєкт. Він не новий, лише корегувався, згідно з рекомендаціями ЮНЕСКО. Його кошторис сягає більш як 450 млн грн. Це інвестиційний проєкт, тобто для нього місто робить техніко-економічне обґрунтування і вже після цього шукає інвесторів, які готові його профінансувати. Саме ТЕО становить 5-10% суми проєкту”.

Також Володимир Марусяк зазначив, що проєкт, найімовірніше, не буде реалізовано найближчим часом, оскільки депутати схильні до того, що, зважаючи на тривалу і коштовну його підготовку, слід втілити хоча б один попередній схожий проєкт, а потім братися за інші.

За задумом, майбутня канатна доріжка матиме три станції.

Маршрут канатної дороги пролягатиме від північних терас парку “На Валах” до оглядових майданчиків Високого замку. У межах нижньої станції розмістять каси, громадські вбиральні платформи для людей з інвалідністю. Частину приміщень пропонують розташувати в підземному просторі.

Друга станція канатної дороги запланована біля середньої тераси (оглядовий майданчик) Високого замку. Тут планують облаштувати великомасштабний макет середньовічного Львова.

Третя станція канатної дороги буде розташована під копцем (штучний пагорб насипаний на верхівці Замкової гори), звідки люди зможуть самостійно піднятися нагору.

Увесь витяг матиме 17 кабін, кожна на 8 осіб. Завдяки канатній дорозі місто планує залучити понад 400 мільйонів гривень інвестицій. Запустити доріжку попередньо хочуть 2024 року.

  • Нагадаємо, 23 серпня 2019 року у Львові відкрили Меморіал Героям Небесної Сотні. Він став першим таким комплексом в Україні. Вже тоді йшлося про те, що наступним етапом має стати будівництво моста до скверу “На Валах”, містобудівні умови й обмеження для якого виконком затвердив ще 14 червня 2019 року. Проте через понад півтора року робіт так і не почали.

  • На початку 2020 року в міськраді вже заговорили, що міст будуватиме інвестор, у комплексі з канатною дорогою. Тоді керівник управління інвестиції ЛМР Роман Старецький стверджував, що “проєкт масштабний – ідеться про більш як 400 мільйонів гривень. Маємо надію, що на погодження піде кілька місяців”.

  • На 2020 рік вже були закладені кошти для проведення тендеру з визначення підрядної організації. Але через епідемію ці роботи призупинили, а гроші, які було передбачено на будівництво моста, перерозподілили між департаментами міськради.

  • Також у міськраді запевняли, що проєктно-кошторисна документація на Меморіал вже готова, її вартість понад мільйон гривень. А загальний кошторис будівництва – майже 36 млн грн.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.