У Львівобленерго пояснили, чому частину споживачів інколи вимикають не за графіком

Зважаючи на низькі ліміти споживання (50% від потреби і менше) цього тижня за розпорядженням НЕК «Укренерго» доводилося застосовувати аварійні відключення (графік аварійних відключень або спеціальний графік відключень).

Джерело: ЛОДА.

Графіки погодинного відключення електроенергії на Львівщині

Різниця між аварійними та погодинними графіками відключення в тому, що погодинні плануються заздалегідь, і енергокомпанії мають змогу повідомити про них споживачів раніше, на відміну від аварійних відключень.

ЩО ТАКЕ АВАРІЙНІ ВІДКЛЮЧЕННЯ (Графіки аварійних відключень ГАВ)?

До графіку аварійних відключень входять густонаселені мікрорайони з великим споживанням, у тому числі багатоповерхові будинки з електроплитами (загалом це близько 25% споживачів), вимкнення яких дозволяє швидко знизити потужність споживання в мережі. Саме такі принципи формування аварійних графіків передбачені чинними нормативними документами.

Важливо: споживачі, які входять до аварійних графіків, також включені і до погодинних графіків, бо вони мають різне призначення для застосування. Однак ці вимкнення можуть накладатися і збільшувати час відсутності електроенергії.

Спеціальний графік аварійних відключень — окремий перелік приєднань, яких енергетики можуть оперативно та одночасно вимкнути у високовольтних мережах за допомогою дистанційного зв’язку (час від розпорядження НЕК “Укренерго” до його реалізації має складати до 3 хвилин). До списку споживачів у спеціальному графіку аварійних відключень можуть входити окремі об’єкти критичної інфраструктури, цей графік застосовується за розпорядженням НЕК “Укренерго” без попередження споживачів та місцевих органів влади у випадку критичної ситуації в енергосистемі України.

ХТО ПРИЙМАЄ РІШЕННЯ ПРО ЗАСТОСУВАННЯ АВАРІЙНИХ ВІДКЛЮЧЕНЬ?

Аварійні графіки вводять негайно за розпорядженням диспетчера «Укренерго», коли виникає аварійний дефіцит потужності в енергосистемі держави, і тривають до відповідного наступного розпорядження диспетчера «Укренерго». В такому випадку неможливо спрогнозувати тривалість відключення чи попередити про них заздалегідь.

ЧОМУ ВІДБУВАЮТЬСЯ ВІДКЛЮЧЕННЯ?

Причиною відключень у всіх регіонах нашої держави є наслідки масових обстрілів російськими окупантами енергетичних об’єктів — електричних станцій, які виробляють електроенергію, а також підстанцій і ліній, через які передається вироблена електроенергія.

Якщо подачу електроенергії відновили після обстрілів — це не означає, що в електромережі все добре. Резервні схеми не витримують великого навантаження, яке тільки зростає із похолоданням.

ДЕ ДІЗНАТИСЬ ІНФОРМАЦІЮ, ЧИ ВПРОВАДЖЕНІ ЗАРАЗ ВІДКЛЮЧЕННЯ, ЧИ НІ?

Щодня інформацію про введення тих чи інших обмежень електропостачання повідомляє НЕК «Укренерго» та «Львівобленерго» на своїх офіційних сайтах, сторінках у соцмережах, кол-центрі, у ЗМІ.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.