Середа, 29 листопада

У львів’янки конфіскують вівчарку за напад на сусіда в під’їзді будинку

Сихівський районний суд Львова визнав винною у порушенні правил утримання собаки львів’янку, чия собака вкусила сусіда у під’їзді житлового будинку. Жінці призначили 1700 грн штрафу та постановили конфіскувати тварину.

Джерело: ZAHID.NET.

Як вказано у постанові суду, яку винесли у вересні 2023 року, випадок трапився 28 червня 2023 року. Львів’янка пішла на роботу та залишила свою собаку породи німецька вівчарка з 86-річною матір’ю у квартирі, пенсіонерка не доглянула за твариною – вона вибігла у загальний коридор в під’їзді та вкусила сусіда. У постанові прихована адреса будинку, де трапився цей випадок.

Потерпілий у суді розповів, що 28 червня приблизно о 19:40 прийшов у під’їзд свого будинку, подзвонив у вхідні двері до загального коридору у сусідню квартиру, щоб йому відкрили двері. Коли сусідка відкрила їх, то в коридорі уже була вівчарка, яка накинулась на нього та вкусила за руку. Чоловік обробив рани та подзвонив у поліцію, правоохоронці також викликали медиків. Адвокати потерпілого просили суд конфіскувати собаку, бо це вона уже третє покусала їх клієнта.

Адвокат власниці собаки клопотав про закриття справи через відсутність у її діях складу адміністративного правопорушення. Він заявив, що у матеріалах справи немає доказів, що ця подія справді трапилась у цьому будинку, а також запевняв, що його клієнтка «не знаходилась у місці, де нібито було вчинене правопорушення».

Справу розглянула суддя Софія Чорна, яка дослідила усі матеріали справи та визнала львів’янку винною у порушенні правил утримання собаки, бо вона, як власниця тварини, зобов’язана стежити за тим, щоб її собака не спричинив шкоду іншим людям. Жінку оштрафували на 1700 грн з конфіскацією собаки. На постанову ще може бути подана апеляція.

Зазначимо, що конфіскацією тварин займається виконавча служба. Хоча досі після схожих рішень судів власникам собак вдавалось уникати конфіскації тварин.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.