У дитячому будинку-інтернаті на Львівщині виявили спалах дифтерії

В одному з дитячих будинків-інтернатів у Львівській області, де також проживають люди, які мають інвалідність з дитинства, зафіксували спалах дифтерії. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я України — пише Tvoemisto.tv.

Під час профілактичного обстеження підопічних інтернату у 7 осіб виявили ознаки початкової стадії дифтерії. Як уточнила у коментарі Tvoemisto.tv керівниця Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталя Іванченко, наймолодшому захворілому 9 років, а найстаршому – 32 років. Загалом серед інфікованих – 2 дітей та 5 дорослих. Усі вони госпіталізовані до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні та перебувають у стані середньої важкості.

Крім того, спеціалісти Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели відбір матеріалу для бактеріологічного обстеження у 165 контактних осіб. Також медики з’ясовують, чи були захворілі та контактні особи вакциновані.

У приміщеннях інтернату провели дезінфекцію приміщень інтернату та камерне знезараження постільних речей. Триває епідеміологічне розслідування. Зразки для наступних бактеріологічних досліджень надсилатимуть до референс-лабораторії Центру громадського здоров’я.

Довідково

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Характеризується місцевим запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем, нирок.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.