У Дрогобичі заборонили цирки з тваринами

362
цирк тварини заборона

Дрогобицька міська рада 31 травня прийняли рішення про заборону розміщення та функціонування пересувних цирків з тваринами на території міста.

В межах своїх повноважень міські та селищні ради приймають рішення про заборону на своїй території пересувних цирків з тваринами.

На сьогоднішній день шапіто не можуть приїжджати з тваринами у Київ, Дніпро, Івано-Франківськ, Черкаси, Ужгород, Рівне, Луцьк, Кам’янське, Ірпінь, Ковель, Канів, Богородчани, Бориспіль, Боярку. До переліку цих міст долучився і Дрогобич. Про це повідомляє Uanimals.

Нагадаємо, у серпні 2017 року господарський суд Львівської області скасував заборону на діяльність пересувних цирків у Львові, пише видання Zaxid.net.

«Виконавчий комітет Львівської міської ради порушив законодавство про захист економічної конкуренції», – йшлось у рішенні господарського суду за позовом АМКУ.

Позивачем у справі виступило Львівське обласне відділення Антимонопольного комітету України. Раніше АМКУ зобов’язав мерію Львова скасувати заборону на діяльність пересувних цирків. Таке рішення Антимонопольний комітет прийняв після скарги підприємства «Продюсерський центр “Гастролі в Україні”».

Заборону на діяльність мобільних цирків у Львові виконком ЛМР прийняв ще у липні 2016 року. Необхідність прийняття цього рішення пояснювали тим, що у мобільних цирках жорстоко поводяться із тваринами.

Додамо, що зоозахисники в Україні вже кілька років борються за заборону використання тварин у пересувних цирках, оскільки під час гастролей неможливо створити умови, які будуть відповідати їх біологічним та видовим особливостям.

Минулого року біля Львова відкрили ведмежий притулок «Домажир», куди привозять ведмедів, які раніше виступали у цирку, сиділи у клітках біля ресторанів. Тут тварини житимуть у умовах, які максимально нагадуватимуть природу.