У День Незалежності України раритетні трамваї проїдуть Львовом урочистим парадом

Фото: Данило Васильчак

Фото: Данило Васильчак

Проведення різноманітних промо-акцій стало доброю традицією для «Львівелектротрансу». Зокрема, на День міста Львова відбувся «Парад тролейбусів», а до річниці відкриття у Львові руху електричного трамвая на підприємстві провели акцію «День відкритих дверей у трамвайному депо».

До святкування 25-ої річниці Незалежності України «Львівелектротранс» підготував для львів`ян нові подарунки – урочистий «Парад трамваїв», виставку «Львівський трамвай – із минулого у майбутнє», а також пізнавальну екскурсію «Шляхом першого електричного трамвая Львова»

У святкових акціях, зокрема, візьмуть участь найстаріший діючий трамвай Львова «Sanok SN-1» № 093, виготовлений в 1909 році, ретро-трамвай «Gotha T59E» № 002 (1960 року виготовлення), відновлений силами ЛКП «Львівелектротранс» та громадських активістів, а також трамвайний вагон «Tatra KT4SU» № 1053, який цього року пройшов капітально-відновлювальний ремонт у трамвайному депо.

Як розповідають у «Львівелектротрансі», святковий «Парад трамваїв» розпочнеться о 11:00 год. у трамвайному депо №1, що на вулиці Городоцькій, 185. Святкове «трамвайне дефіле» пройде вулицями Городоцькою, Степана Бандери, Коперника, Дорошенка, площею Ринок, вулицями Руською, Підвальною, Івана Франка, Свєнціцького і завершиться на площі Соборній (кінцева зупинка трамвайного маршруту №3). Усі охочі зможуть стати пасажирами трамваїв, які будуть брати участь у параді. Із 10:50 до 11:00 трамваї очікуватимуть на своїх пасажирів на виїзді із трамвайного депо.З 12:00 до 15:00 год. на площі Соборній (кінцева зупинка трамвайного маршруту №3) львів`яни та гості нашого міста зможуть оглянути історичні і сучасні трамваї в рамках виставки «Львівський трамвай – із минулого у майбутнє», по закінченню якої розпочнеться пізнавальна екскурсія «Шляхом першого електричного трамвая Львова», яка пройде вулицями Івана Франка, Свєнціцького, Підвальною, Руською, площею Ринок, вулицями Дорошенка, Коперника, Степана Бандери та Чернівецькою. Закінчиться вона біля головного залізничного вокзалу. Під час екскурсії пасажирам розкажуть про історію львівського трамвая та плани його розвитку.

«Участь історичних трамваїв у різноманітних святах уже стала для нас доброю традицією, – говорить головний інженер «Львівелектротрансу» Володимир Ковалів. – У 2014 році до нас звернулися волонтери із громадської організації «Львів`яни за електротранспорт». Вони попросили нас зберегти історичні трамваї і запропонували допомогу у їх відновленні. Завдяки спільній роботі волонтерів і майстрів із трамвайного депо та ВРМ вдалося дуже багато зробити. Перший великий «Парад трамваїв» відбувся 24 серпня 2014 року, після цього було ще багато різноманітних акцій. Оскільки трамвайне депо – це виробниче приміщення із підвищеною небезпекою, більшу частину часу ретро-трамваї недоступні для огляду. Саме тому наше підприємство проводить різноманітні акції, щоб львів`яни і гості нашого міста могли доторкнутися до трамвайної історії Львова та відчути себе пасажиром трамваїв, які перевозили іще їхніх бабусь і дідусів».

Зазначимо, що у «Львівелектротрансі» і надалі планують відновлювати історичний рухомий склад і запрошують до співпраці благодійників та волонтерів.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.