У аптеках України можна придбати корейську вакцину від грипу

Державний контроль якості вже пройшла чотиривалентна інактивована вакцина від грипу корейського виробництва. 114 600 доз вакцини отримали позитивний висновок про відповідність вимогам державних і міжнародних стандартів і надходять до аптек. Ще понад 150 тисяч доз французької вакцини наразі проходять лабораторний контроль, повідомило МОЗ України.

Джерело: ZAHID.NET.

Наразі у аптеках Львова є корейська вакцина від грипу

Ще одна вакцина, яка буде доступною на українському фармринку, — чотиривалентна інактивована вакцина виробництва Франції. 151 100 доз цієї вакцини наразі перебувають на лабораторному контролі Держлікслужби.

Усі вакцини, що надходять в Україну, підлягають обов’язковому лабораторному контролю якості, який здійснює Держлікслужба України. І лише після перевірки та позитивного висновку (про відповідність медичного імунобіологічного препарату вимогам державних і міжнародних стандартів) вакцини використовують у медичних закладах або вони надходять у продаж до аптек.

«Щороку в Україні реєструють близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких припадає на грип та ГРВІ. За тяжкого перебігу грип може спричиняти небезпечні ускладнення — захворювання серця, нирок тощо. Найдієвіша профілактика грипу – це щорічна вакцинація, яка є рекомендованою, однак не входить до переліку безоплатних вакцин», – сказано у повідомленні.

Вакцини від грипу є рекомндованими і їх треба купити в аптеці за власні кошти. Наразі у Львові є корейська вакцина Джі сі флю. Її вартість у різних аптеках може трохи коливатися, але щонайменше вона коштує 370 грн. Вакцина французького виробника, кажуть фармацевти, коштуватиме приблизно стільки ж. Вона буде в аптеках у другій половині жовтня. Зробити щеплення від грипу можна у кабінетах щеплень у поліклініках. Якщо аптека поруч з поліклінікою, то можна домовитися з медиком у кабінеті щеплень, купити вакцину і вакцинуватися. Коли аптека далі, то у кабінеті щеплень варто попросити холодильну сумку, аби зберегти дотримання холодового ланцюжка.

Зростання захворюваності на грип традиційно очікується на початку жовтня. Згідно з прогнозом ВООЗ, у епідсезоні 2023-2024 будуть циркулювати такі штами вірусів грипу:

· вірус грипу A/Victoria/4897/2022(H1N1)pdm09;

· вірус грипу A/Darwin/9/2021 (H3N2);

· вірус грипу B/Austria/1359417/2021 (лінія B/Victoria);

· вірус грипу B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata).

Саме ці штами увійшли до складу чотиривалентних вакцин проти грипу, які будуть використовувати для щеплення. Медики передусім радять вакцинуватися тим, хто входить до групи ризику: людям віком 60 років і старше, дітям від 6 місяців, вагітним, людям з хронічними захворюваннями, людям з професійної групи ризику (лікарі, вчителі, військові, журналісти, продавці тощо).

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.