п`ятниця, 6 грудня

У 2015 році у Трускавці від’єдналися від централізованого опалення ще 24 багатоповерхівки

Трускавець, одне з небагатьох міст України, яке впевненими кроками переходить від централізованого теплопостачання на автономне. А ініціював такий перехід у 2011 році міський голова Руслан Козир. Тут вже третій рік впроваджується його Програма реформування теплопостачання. Тільки у цьому році від центрального опалення в оздоровниці від’єднали 24 житлових будинки. А загалом таких багатоповерхівок у місті 58. На балансі КП «Трускавецьтепло» залишаються лише 37 житлових будинки. Враховуючи, що немало їхніх мешканців вже собі самостійно встановила індивідуальні котли, наступного року, прогнозує Руслан Козир, у Трускавці припинить своє існування неефективна та затратна система централізованого теплопостачання. Вигода для всіх – люди мають у квартирах тепло і економлять кошти, а місто немає проблем з вічними ремонтами дірявих теплотрас та замінами агрегатів в котельнях, втратами теплоносія та боргів за газ.

Як очільнику міста вдалося добиватися таких позитивних змін за короткий термін? А секрету особливого й немає. В міській раді все добре порахували і запропонували людям економити кошти – і свої, і громади. Кожному, хто мав намір перейти на автономне теплопостачання, але не мав фінансової можливості це зробити – у бюджеті міста передбачили матеріальні допомоги та часткову оплату цих робіт. До категорії осіб, яким надавалась допомога, було віднесено людей, які проживають в складних матеріально-побутових умовах з числа інвалідів, багатодітних сімей, пільгових категорій населення, одиноких-пенсіонерів власників квартир, членів сімї воїнів АТО та деяких інших категорій. У 2012 році грошову допомогу на встановлення індивідуального опалення отримали були 15 сімей, сума допомоги становила 81 тис.290 грн, У 2013 році таких сімей вже було 23, а сума допомоги їм сягнула 112406 грн. У 2014 році міська рада допомогла вже 93 сім’ям і виплатила їм 379143 грн. На поточний рік в міському бюджеті Трускавця передбачено 347700 грн. для надання матеріальної допомоги на встановлення індивідуального опалення у помешканнях трускавчан. Станом на 18 серпня таку допомогу призначено 88 сім’ям у загальному розмірі 267960 грн. Окрім цього міська рада вже профінансувала роботи з встановлення індивідуального опалення 25 сім’ям, які подали необхідні документи для перерахунку коштів організації–виконавцю робіт. Це обійшлося міській раді в 706 440 грн. Можливо найдеться критик і скаже, що це неефективне використання коштів громади? Що люди мабть самі дбати за тепло в своїх помешканнях. Якраз ефективне. Попередник Козира на посаді міського голови планував лише в реконструкцію мереж теплопостачання та на заміну агрегатів в котельнях потратити 25 млн. грн.. Ці кошти Козир громаді зберіг.

Що стосується обігріву комунальних підприємств, установ та організацій, то тут Трускавець має ще більші досягнення. Більше 90 відсотків таких приміщень вже отоплюється власними котельнями. Вони за чотири роки побудовані в усіх школах і дитячих садках. А у міській лікарні, яка за каденції Руслана Ярославовича побудувала власну котельню і отримала на свої щоденні потреби гарячу воду і пару, будується ще одна альтернативна котельня на тверде паливо. Для економії газу і щоб уникнути будь-яких ризиків.

Економія коштів від переходу комунальних об’єктів міста на автономне опалення вже сьогодні сягає близько 40 відсотків. Цей показник буде ще вищим у разі проведення утеплення фасадів та встановлення енергозберігаючих вікон, запевняє міський голова. І така програма енергоощадності у Трускавці розробляється вже на наступні три роки.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.