Понеділок, 17 червня

Туреччина хоче збільшити потік туристів до поховання солдатів Османської імперії та батьківщини Роксолани на Львівщині

Меморіальні комплекси на згадку про 12 тис. солдатів Османської імперії, які загинули в Галичині (захід України) під час Першої світової війни, чекають на відвідувачів.

Про це повідомляє турецька агенція “Анадолу”, інформує 032.ua з посиланням на “Острів”.

Комплекси розташовані у місті Рогатин, а також у селах Пуків, Верхня Липиця, Лопушне, Гутисько та Мечищів. Історичний регіон Галичина, що сьогодні межує з Польщею та Україною, під час Першої світової війни був провінцією Австро-Угорської імперії. На цій території 15-й корпус Османської армії разом з союзними державами – Німеччиною і Австро-Угорською імперією – воював проти Царської Росії, допомагаючи своїм союзникам зміцнитися в цьому регіоні.

Передбачається, що з 30 тисяч солдат Османської імперії додому не повернулися майже 12 тисяч. Галичина стала одним із фронтів, на яких Османська імперія втратила найбільше солдатів за межами своїх кордонів.

Посол Туреччини в Києві Ягмур Ахмет Гюльдере нагадав, що у складі 15-го корпусу Османської імперії в Галичині боролася дивізія, що брала участь у битві при Чанаккалі під командуванням великого лідера Мустафи Кемаля Ататюрка. За словами дипломата, комплекси знаходяться майже за півтори години їзди від міста Львова, куди спостерігається наплив туристів, у тому числі і з Туреччини.

За словами Гюльдере, дипмісія, яку він очолює, планує провести переговори з адміністрацією міста Львів з метою підвищити турпотік з Туреччини до даних комплексів. Заходи, які приймуть влада міста, не лише стануть пошаною до духовної спадщини Туреччини, вони також важливі з тієї причини, що комплекси розташовані недалеко від селища Рогатин, де народилася Хюррем Султан (широко відома як Роксолана – ред.), сказав посол. Гюльдере нагадав, що у 2016 році у Львові відбулися пам’ятні заходи з нагоди 100-ї річниці загибелі в Галичині солдатів Османської імперії, відбувся концерт музичного гурту Mehter. Аналогічні заходи можна організувати і надалі, додав посол.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.