п`ятниця, 29 березня

Цього вже ніколи не буде у Львові: що назавжди залишиться у 2020 році

Підводимо підсумки року, що минув. Пропонуємо згадати, про місця, які зникли або зачинилися у Львові назавжди разом із 032.ua.

Фонтан-чаша перед Оперним театром

Фото Оперного театру у Львові

Фото Оперного театру у Львові

2020 року нарешті здійснили реконструкцію фонтану перед Оперним театром у Львові. Мешканці та гості міста можуть тішитися “сухим” фонтаном, а ось повноводного тут більше не можна буде побачити.

Фонтан-чаша на Двірцевій

Продовжили також реконструкцію площі перед Головним залізничним вокзалом у Львові. Серед головних робіт, які вдалося зробити цього року – заміна фонтану. Раніше прямісінько перед входом на вокзал стояв недіючий фонтан зі скульптурами риб. Тепер “водне місце” дещо збоку, це “сухий” фонтан зі струмочком та зоною для відпочинку.

Кінотеатр “Київ”

На проспекті Шевченка, 8 у Львові з 1912 року діяв кінотеатр. До 2015 року він функціонував під назвою “Київ”, тут часто влаштовували концерти та інші події. Згодом приміщення викупили підприємці, дотичні до депутата Львівської облради (раніше – Львівської міськради) Григорія Козловського. Цього року тут відкрили “Океанаріум”, тож згадки про кінотеатр “Київ” залишилися в історії.

Фонтан “Кульбаба”

фонтан “Кульбаба”, архівне фото з Вікіпедії

фонтан “Кульбаба”, архівне фото з Вікіпедії

Цього року навколо фонтану “Кульбаба” розгорівся скандал: простір хочуть оновити та створити у цьому місці “сухий фонтан”. Саму скульптуру “Кульбаба” відновлювати не будуть, а знайдені археологічні розкопки – мури давнього храму планують “законсервувати” та встановити на цьому місці інформаційний мінімакет. Станом на нині, “Кульбабу” вже демонтували.

Книгарня “Глобус”

книгарня "Глобус" Львів

книгарня “Глобус” Львів

Неподалік від “Кульбаби”, через дорогу діяла одна з найстаріших книгарень міста – “Глобус”. Працювала вона у Львові на площі Галицькій із 1950-х років. Її закрили ще на початку 2020 року через “нерентабельність”, а на її місці уже діє магазин мережі книгарень Vivat.

Нічний клуб “Пікассо”

Пам’ятник Пікассо

Пам’ятник Пікассо

Наприкінці березня офіційно зачинив свої двері один із найстаріших нічних клубів Львова та України – Picasso, який був розташований на вул. Зеленій, 88. Цього року він міг відсвяткувати 23-річний ювілей. Пояснили таке рішення тим, що заклад уже був не таким популярним і не так багато людей ходили на “дискотеки”. На його місці у мерії Львова планують облаштувати молодіжний центр.

Футбольний клуб “Карпати”

фк карпати львів

У 2020 році багато негативних змін спіткало легендарний львівський футбольний клуб “Карпати”. Спершу частку колишнього власника, олігарха Петра Димінського, викупив його колега Олег Смалійчук. Раніше у Львові хотіли створити “народну” команду “Карпати”, але далі ідеї справа не пішла. Врешті, у серпні 2020 року вирішили зробити ребрендинг логотипу і презентували оброблений стандартний шаблон.

Це дуже обурило фанатів, які врешті спромоглися забрати оригінальний герб клубу собі. У жовтні у Львові зареєстрували інше ТзОВ “ФК “Карпати”, де гендиректором вказаний Степан Юрчишин, а спортивний директором – Андрій Тлумак. Засновником є компанія “Західний Буг”. Деякі спортивні журналісти прогнозують, що автентичні “Карпати” розформують, щойно клуб отримає кошти за трансфер Хорхе Карраскаля. Із іншого боку, стало відомо про будівництво спортивної бази футбольного клубу неподалік від Львова.

Галерея Гері Боумена

Наприкінці січня 2020 року у Львові зачинила двері назавжди мистецька галерея Гері Боумена, що майже 10 років проіснувала на вулиці Наливайка, 18. За цей час тут відбулося понад 300 безкоштовних виставок. Але Благодійний фонд Гері Боумена, при якому діяла некомерційна установа, припинив фінансування галереї, тож її довелося зачинити.

Галицька митниця

україна кордон прикордонник митниця

фото ілюстративне

Згідно з постановою Кабміну та Державної митної служби, у жовтні розформували Галицьку митницю, яка проіснувала трохи більше року. Замість органу, що контролював би Львівську, Тернопільську та Івано-Франківську області, створили суто Львівську митницю та уже призначили нового керівника. Ним став 31-річний Ярослав Скоромний.

Купол Празького банку

У центрі Львова, на розі проспекту Свободи та вулиці Гнатюка, розташована знакова будівля – приміщення колишнього Празького банку. Спорудив її на початку 20 століття чеський архітектор, і донині вона зберігала своє функціональне призначення.

Попередній власник, “Промінвестбанк” останніми роками занедбав будівлю, тож коли компанія “Лоудстар” викупила її, вирішила оновити. Зараз тут буде офісний центр “Банк Бізнесу”: інтер’єр трохи змінили, але в цілому залишили таким як і був, а ось купол будівлі зазнав серйозних змін.

Львів’янам дуже не сподобалося, що замість приємного світло-зеленого кольору, його покрили двома шарами грубої і темної фарби. Власники пояснили це тим, що купол був суттєво пошкоджений, тож щоб зберегти його, потрібно було не допустити протікань.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.