Вівторок, 21 травня

Ціни на ялинки у Львові: декоративні, карпатські й данські

Українці свідомо відмовляються від прикрашання святкового деревця на головних площах, аби зекономити кошти на електроенергію й використати їх для підтримки ЗСУ. Утім як психологи, так і духівники переконують – не варто позбавляти себе радості у такий складний час. Тим паче, що веселощів і трошки дива з нетерпінням чекають діти.

Ринки Львова пропонують чималий асортимент ялинок на будь-який смак і гаманець. 

Еспресо.Захід” підготував огляд цін, за якими цьогоріч львів’янам продають часточку свята.

У Франківському районі на ринку “Княжий” ціна на маленькі ялинки, плетені з хвойних гілок стартує від 100 гривень. Такі ж ялинки, але вистою 80-90 сантиметрів вартують вже від 350 до 500 гривень. А рукотворні дерева, що мають висоту 150 сантиметрів, коштують 800 гривень. 

Звичайні карпатські ялинки, висотою понад 2 метри коштують від 1200 до 1400 гривень. Не поступаються ціною українським лісовим красуням, а навпаки випереджають їх, ялинки з Данії. Вони вдвічі дорожчі, але й на вигляд мають чимало відмінностей. Гілки і “голочки” у данських дерев значно товстіші і загалом вони густіші, ніж карпатські. Ціна таких ялинок стартує від 2700 гривень. Привезли їх до Львова з Франківщини, а туди з самої Данії. 

Продавці кажуть, що весь товар у них має чіпи. Адже зараз без чіпів не провезли б жодного дерева – перевіряють на кожному блокпості. Дерева з Данії, хоч і дорогі, попитом користуються. Усього за день вдалось продати 8 з десяти. 

Карпатські блакитні ялинки – не менш гарні. Їх середня висота 1,5 метра. Вартість стартує від 2500 тисяч гривень. За таку ж, але висотою понад 2 метри доведеться заплатити 4200 гривень.

Доволі часто українці обирають ялинку у горщику, яку після свят можна буде висадити у парку, або на власному подвір’ї, а не просто викинути. Вартість – 1500 тисячі гривень. Придбавши таку ялинку, можна і природу зберегти, і навіть зробити невеличкий внесок у екологію.

Пропонують на ринку також і бюджетні варіанти. Сосну в людський зріст можна придбати за 500 гривень. Не класична ялинка, звісно, але аромат свята точно передасть, а за зекономлені кошти можна придбати яскраві прикраси.

І якщо вже хто вирішив економити, то варто подумати про декоративну ялинку. Її можна придбати один раз і не витрачаєте кошти кожного року. Штучні ялинки коштують від 3,6 тисячі гривень – висотою 180 см. А от за ялинки висотою 230-250 см доведеться віддати 4500-6000 грн.

Luxury ялинки можна купити у торгових центрах – тут зимові красуні стартують від 14 тисяч гривень. Це – декоративні литі ялинки зеленого, блакитного чи білого кольорів. Є також дерева вже повністю прикрашені з барвистими ліхтариками і іграшками. У декорі переважають кулі двох-трьох кольорів і великі квіти з тканини чи пластику. Вартість таких ялинок з іграшками – від 18 тисяч і вище.

Обираючи святкове деревце, пам’ятайте, що вас найбільше будуть тішити передовсім люди, які поруч, і той настрій, який ви створите собі самі.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.