п`ятниця, 21 червня

«Це наша земля»: монахи УПЦ не впустили до Лаври АТОвця та паломників ПЦУ зі Львівщини (відео)

Віряни Православної Церкви України з міста Броди Львівської області у перші дні травня звершили традиційний щорічний хресний хід до Почаївської Лаври.

Цьогоріч до хрестоходців долучився і місцевий військовослужбовець, учасник АТО Володимир Бойко, пише “За Збручем”.

Однак потрапити до святині прочанам так і не вдалося – на заваді стали московські монахи разом з козацькою охороною Лаври. Тож паломникам, серед яких були і малолітні діти, довелось молитись під дощем біля брами монастиря. Втім великодні молитовні піснеспіви українською мовою ще більше розлютили охоронців та монахів Лаври і ті викликали поліцію. «Це наша земля!», – бідкались правоохоронцям московські ченці. Але працівники поліції в діях вірян вне побачили жодних правопорушень та відповіли, що земля належить Україні та її народові.

В свою чергу представники УПЦ опублікували офіційне звернення, заявивши, що представники «ПЦУ» влаштували провокацію під стінами Почаївської Лаври: “Прихильники «ПЦУ» на чолі з настоятелем Петро-Павлівської каплиці «ПЦУ» в м. Броди Львівської області Степаном Широю влаштували 3 квітня 2019 року провокацію біля брами Свято-Успенської Почаївської Лаври.

Братія Лаври не допустила активістів, зірвавши таким чином провокацію, про що свідчить відео на Facebook-сторінці самого представника «ПЦУ», повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Як видно на відеозапису, представник «ПЦУ» разом зі своїми прибічниками, після того, як провокація не вдалася, почали проводити свою «службу» прямо під стінами Лаври таки чином, що перегородили прохід до обителі для прочан.

Притому, що згідно з церковними канонами схизматики не можуть «служити» в монастирі канонічної Церкви, про що добре відомо «служителю ПЦУ», — тільки можуть відвідати. Такі дії активістів змусили насельника Почаївської Лаври звернутися до них із проханням відійти убік і не заважати богомольцям, які хочуть потрапити до Лаври.

«Я з повагою до вас ставлюся, станьте трохи в стороні від центрального входу. Ви людям заважаєте. Ви прекрасно знаєте, що якщо ви хочете бути в Європі, як ви кажете, то я вам кажу… Шановні, трохи просто станьте в стороні», — звернувся до активістів він.

Однак уже за кілька днів після невдалої провокації місцеві ЗМІ опублікували неправдиві статті про те, що начебто ченці не впустили до Почаївської Лаври учасника АТО та поводили себе агресивно. Навіть приписали насельнику обителі вигадані, певно, самими журналістами або прибічниками «ПЦУ», слова, які, натомість, спростовуються їхнім же відео.”

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.