Троє мешканців Борислава відсудили у поліції ₴513 тис. за обвинувачення у злочині

Чоловіки майже п’ять років перебували під слідством у справі про побиття ромів

суд

Троє мешканців Борислава, яких поліція звинуватила в хуліганстві та викраденні чоловіка, відсудили в правоохоронців близько 513 тис. грн моральної компенсації, повідомляє zaxid.net.

Справу про скоєння чоловіками злочину розглядали майже п’ять років і в лютому 2017 року їх виправдали. Після цього чоловіки подали позови про відшкодування компенсації за обвинувачення у злочині і виграли справу.

У липні 2012 року слідчі Бориславського відділу поліції обвинуватили трьох чоловіків в участі у масовій бійці з ромами та викраденні людини. Попри відеозаписи бійки та покази кількох десятків свідків правоохоронцям не вдалося довести причетності чоловіків до бійки. Також кілька свідків заперечили, що обвинувачені були причетні до викрадення рома.

У березні 2014 року Дрогобицький міськрайонний суд виправдав чоловіків, однак прокурор Борислава подав апеляцію і справу повернули на повторний розгляд. У лютому 2016 року суд першої інстанції знову виправдав обвинувачених, прокурор знову подав апеляцію, однак цього разу Апеляційний суд Львівщини відмовив у задоволенні апеляції і чоловіків остаточно виправдали.

У вересні 2017 року чоловіки подали позови на прокуратуру, поліцію та Держказначейство з вимогою виплатити їм компенсацію за весь період, коли вони перебували під слідством.

«Внаслідок безпідставного обвинувачення кожному з них було завдано моральної шкоди на суму 169,6 тис. грн, яка полягала у тому, що протягом більш ніж 53 місяці позивачі перебували під судом і слідством у пригніченому стані, були позбавлені можливості підтримувати нормальні життєві зв’язки через неможливість продовження активного життя, порушення стосунків з оточуючими людьми», – наводять у рішенні суду вимоги чоловіків.

У підсумку Бориславський міський суд 6 листопада повністю задовольнив вимоги чоловіків і зобов’язав Держказначейство виплатити двом із них по 169,6 тис. грн, а третьому – 173,6 тис. грн. Оскільки йдеться про відшкодування компенсації, завданої незаконними рішеннями прокуратури та правоохоронців, то саму компенсацію виплачуватимуть з державного бюджету (ані поліція, ані прокуратура не виплачуватимуть ці кошти).

Водночас правоохоронці та Держказначейство ще мають можливість подати апеляцію на це рішення суду.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.