В Укрзалізниці повідомили, що запровадять жіночі купе у тестовому режимі. Зазначається, що це питання посилення безпекових заходів у пасажирських поїздах.
Джерело: Ліга.Life.
Наразі компанія розробляє IT-рішення та працює над змінами до нормативних актів, а також проводить консультації з юристами, міжнародними та українськими громадськими організаціями.
На своїй сторінці у Фейсбуці керівник з комунікацій та маркетингу пасажирського напрямку Укрзалізниці Олександр Шевченко написав, що допускатимуть до таких жіночих купе: жінок, трансжінок, мам з дітьми до 6 років будь-якої статі. Але “цей діалог ще відкритий”, додав Шевченко.
(Наразі допис видалено, однак зберігся скрин).

Купити квиток до жіночого купе можна буде через застосунок Укрзалізниці. Ця функція буде передбачена в одному з його наступних релізів. Зокрема, доплачувати за жіноче купе не потрібно.
Наразі точно не визначено, на яких маршрутах чекати появу жіночих купе, але це будуть маршрути далекого сполучення, пасажири яких проводять у дорозі багато часу.
Спершу компанія протестує нововведення впродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями ухвалить рішення, чи робити їх постійною практикою.
Зокрема, в Укрзалізниці зазначили, що фахівці уважно вивчили світовий досвід, адже жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі.
“Ми віримо у комплекс заходів, де тривожні кнопки та сигналізація в купе, відеоспостереження, посилене патрулювання і невідворотне покарання за будь-який доведений прояв домагань відіграватимуть ключову роль у викоріненні цього явища”, — йдеться у повідомлені.
Усі нові та модернізовані вагони Укрзалізниці — а це близько 15% вагонів у активному використанні — наразі обов’язково оснащені камерами відеоспостереження та кнопками виклику провідника.
Також у компанії нагадали, що 2010 року вони вже запроваджували послугу окремих купе, але вона не мала тоді попиту, адже була доступною виключно в касах.
На сайті Кабінету міністрів України зареєстрували петицію про запровадження окремих вагонів для жінок та чоловіків у поїздах Укрзалізниці. В описі петиції авторка Ольга Ожогіна закликає виділити окремі вагони для чоловіків та жінок у потягах, які курсують за маршрутом довше ніж шість годин.