В Укрзалізниці оголосили, що створять жіночі купе: деталі

В Укрзалізниці повідомили, що запровадять жіночі купе у тестовому режимі. Зазначається, що це питання посилення безпекових заходів у пасажирських поїздах.

Джерело: Ліга.Life.

Наразі компанія розробляє IT-рішення та працює над змінами до нормативних актів, а також проводить консультації з юристами, міжнародними та українськими громадськими організаціями.

На своїй сторінці у Фейсбуці керівник з комунікацій та маркетингу пасажирського напрямку Укрзалізниці Олександр Шевченко написав, що допускатимуть до таких жіночих купе: жінок, трансжінок, мам з дітьми до 6 років будь-якої статі. Але “цей діалог ще відкритий”, додав Шевченко.

(Наразі допис видалено, однак зберігся скрин).

Скрін допису Олександра Шевченко

Купити квиток до жіночого купе можна буде через застосунок Укрзалізниці. Ця функція буде передбачена в одному з його наступних релізів. Зокрема, доплачувати за жіноче купе не потрібно.

Наразі точно не визначено, на яких маршрутах чекати появу жіночих купе, але це будуть маршрути далекого сполучення, пасажири яких проводять у дорозі багато часу.

Спершу компанія протестує нововведення впродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями ухвалить рішення, чи робити їх постійною практикою.

Зокрема, в Укрзалізниці зазначили, що фахівці уважно вивчили світовий досвід, адже жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі.

“Ми віримо у комплекс заходів, де тривожні кнопки та сигналізація в купе, відеоспостереження, посилене патрулювання і невідворотне покарання за будь-який доведений прояв домагань відіграватимуть ключову роль у викоріненні цього явища”, — йдеться у повідомлені.

Усі нові та модернізовані вагони Укрзалізниці — а це близько 15% вагонів у активному використанні — наразі обов’язково оснащені камерами відеоспостереження та кнопками виклику провідника.

Також у компанії нагадали, що 2010 року вони вже запроваджували послугу окремих купе, але вона не мала тоді попиту, адже була доступною виключно в касах.

На сайті Кабінету міністрів України зареєстрували петицію про запровадження окремих вагонів для жінок та чоловіків у поїздах Укрзалізниці. В описі петиції авторка Ольга Ожогіна закликає виділити окремі вагони для чоловіків та жінок у потягах, які курсують за маршрутом довше ніж шість годин. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.