У Львові назвали нову дату впровадження електронного квитка

Попередньо система мала запрацювати уже на початку 2021-го року.

У Львові електронний квиток повноцінно запрацює у січні 2022 року. Цього року лише розпочнуть тестувати валідатори. Про це у коментарі Тvoemisto.tv розповів начальник управління транспорту Львівської міської ради Орест Олеськів.

«Оголошено нову дату впровадження – січень 22 року. Передбачено тестування обладнання на квітень цього року. Його встановлять на всі види транспорту (трамваї, тролейбуси, автобуси  уточн). Після тестування монтуватимуть на весь транспорт», – додав він.

Як пояснив керівник проєкту впровадження автоматизованої системи оплати проїзду Роман Лев, затрималося впровадження електронного квитка у Львові через пандемію і карантинні обмеження.

Наразі розпочали лише приймати документи на пільгові картки ЛеоКарт. Видавати їх планують з кінця лютого 2021 року, однак використовувати їх можна буде тоді, коли запустять у роботу всю систему. 

Нагадаємо, у березні 2020 року ЛКП «Львівавтодор» та чесько-український консорціум компаній Mikroelektronika spol s r.o. та SoftServe – Municipal Technologies LLC підписали угоду про впровадження електронного квитка. Згідно з попереднім графіком, від підписання договору до прийому в експлуатацію минути мало 74 тижні.

Запровадити е-квиток у львівському транспорті намагалися ще у 2012 році. Тоді для цього навіть знайшли латвійську компанію-інвестора «Ригас-Карте», з якою мали б створити спільне підприємство, але цього так і не зробили.

Новий етап роботи над е-квитком розпочали у 2015 році, коли підписали меморандум із ЄБРР. У серпні 2017 року ЛКП «Львівавтодор» підписав кредитну угоду та оформив фінансування. Відтоді тривали тендерні процедури. Весь громадський транспорт, за попередніми планами, мав перейти на е-квиток орієнтовно у січні-травні 2020 року. Місячний абонемент коштуватиме 300-500 грн за безлімітне користування транспортом, а разовий квиток – 10-15 грн.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.