На громадських слуханнях у Львівській обласній раді обговорили орієнтовний перелік об’єктів спільної власності територіальних громад області, які готують до приватизації у 2016 році. Наразі їх 39. До об’єктів у присутніх на слуханнях депутатів, посадовців та активістів виникло чимало зауважень. Наприклад, деякі зруйновані будівлі коштуватимуть копійки. А от стоять вони на доволі привабливих земельних ділянках. До того ж, на території шкіл та лікарень, передає zaxid.net
Журналісти Телеканалу новин «24» побували на деяких об’єктах. Один з них знаходиться на просп. Чорновола, 45а. Колись майже всі розташовані там корпуси займала госпрозрахункова поліклініка. Зараз заклад заледве має півтора будинку, які орендує в обласної ради.
«От є кабінет, в кабінеті повинен сидіти один спеціаліст. До прикладу, хірург чи терапевт. А я посадив їх двох разом», – каже головний лікар Ігор Білавка.
Можливо б і розширились. Однак орендувати дорого, та й вільних приміщень майже не залишилось. Все приватизоване. Навіть перший поверх адмінкорпусу вже увійшов до попереднього приватизаційного переліку. Тут зараз триває ремонт, а з вікон видно ліжка та матраци. За чутками, там буде чи то хоспіс, чи то хостел.
Ще одне приміщення, вже на території психіатричної лікарні на вул. Кульпарківській, 95, виглядає менш привабливо. Воно вже не один десяток років руйнується, а мешканці сусідніх будинків сюди звозять непотріб. У лікарні кажуть: не проти, щоб будівлі знайшли господаря. Все залежить, що зроблять з приміщенням.
«Вони нам не належать, бо вони є на периферії лікарні, але в межах паркану лікарні. І ми би дуже не хотіли, щоби викупили ці приміщення з такою метою, щоб збудувати, наприклад, або міні-готель, або приватний будинок, тому що це є розрив загальної цілісності лікарні», – зазначив головний лікар Львівської обласної психіатричної лікарні Олександр Фільц.
Попередньо приватизувати приміщення хочуть власники кафе, яке теж працює на території лікарні. Там харчується медперсонал та замовляють харчування для деяких пацієнтів. Розвалену будівлю хочуть переобладнати під склад. Щодо такого сусідства керівництво лікарні зауважень немає.
Ще одне приміщення знаходиться на території школи №31, що на вул. Княгині Ольги, 104. Закинутий гараж роками муляє очі керівництву закладу. Мовляв, доводиться весь час виганяти безпритульних та дітей, які постійно намагаються туди вилізти і можуть травмуватись. Почувши, що приміщення хочуть віддати на приватизацію, кажуть: не розуміють як це можливо, адже стоїть будівля на території школи.
«Треба буде або відчужувати землю, або укладати угоду там зі школою чи відділом освіти. Все-таки, то є міська комунальна власність», – обурюється директор школи Омелян Цар.
Загалом, в управлінні майном спільної власності зібрали майже 40 таких об’єктів з усієї Львівщини. Є друкарні, колишні аптеки та різні господарські приміщення.
«Це дуже давно не задіяні будівлі, які просто руйнуються, – каже начальник управлінні Микола Бандра. – На моє переконання, їх краще продати за якусь символічну ціну, щоб вони отримали власника. Або за 2-3 роки ми будемо мати розвалини».
Загалом від продажу майна область планує зібрати 70 млн грн. А от сам перелік має пройти ще низку обговорень.
«Я як профільний заступник обласної ради багато фактів вперше сам для себе з’ясував. Єдиний момент: попередній перелік приватизації приймати потрібно, місяць часу по кожному об’єкту дивитись», – розповів заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк.
Обговорять перелік і на найближчій сесії облради, яка відбудеться 26 квітня.
Підтримайте проект на Patreon