Технічну рекультивацію сміттєзвалища в Грибовичах закінчили на 75%. Як полігон виглядає зараз

На полігоні у Великих Грибовичах на 75% закінчили технічну рекультивацію. Наразі тривають роботи, які планували закінчити у липні цього року, однак через війну довелося зсунути терміни. Так, закінчити технічну частину мають до осені. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив керівник депутатської комісії з екології з фракції «Самопоміч» Влодко Лучишин.

«Технічну частину рекультивації мали закінчити у липні цього року, але змушені були преенести терміни і тепер в планах закінчити цю частину рекультивації восени»,  – каже Влодко Лучишин.  

Роботи на сміттєзвалищі тривають, до встановленого терміну полігон мають повністю вкрити  мембраною, крізь яку не проникатиме дощова вода. «Погіршення ситуації вже не буде», – коментує він.  

Зазначимо, що полігон твердих побутових відходів – це інженерна споруда, яку захоронюють через 20–30 років. На цьому ж місці відкривають сквер для відпочинку місцевих жителів, однак інформацію про це наразі не коментують. Влодко Лучишин каже, що стосовно громадського простору в майбутньому планують також громадські обговорення. 

Влодко Лучишин також зазначає, що наразі на сміттєзвалищі вже на 96% виконали перепрофілювання відходів на території полігону, на 71% змонтували трубопровід для системи збору і дренажу фільтрату, також на 99% здійснили рекультивацію двох фільтраційних озер. 

Нагадаємо, що на полігоні у Великих Грибовичах запрацювала сучасна біогазова електростанція, завдяки якій замінять понад 800 тисяч метрів кубічних природнього газу на рік і забезпечать «зеленою» електрикою близько сотні родин. Станція вироблятиме понад 2 млн кіловат на рік, заміщуючи 80 тисяч кубометрів природнього газу. Це забезпечить електроенергією близько 735 господарств.

Cофія Шавранська

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.