Таємниця Мазоха та щасливий палець Епіфанія: ТОП-10 цікавих пам’ятників у Львові, – ФОТО

Добірка цікавих пам’ятників у Львові, які можна побачити у центрі міста. 

Джерело: 032.ua

На початку XVIII століття у Львові встановили перший пам’ятник в Україні. Вже до нашого часу у місті можна знайти їх безліч. Вони приваблюють багатьох туристів своєю історією та унікальністю, а деякі з них навіть виконують бажання. Кореспондентка 032.ua вирішила створити добірку найцікавіших пам’ятників, на які варто звернути увагу у місті Лева. 

Пам’ятник Леопольду фон Захер-Мазоху

На вулиці Сербській складно не помітити пам’ятник письменнику, автору романів і новел Леопольду фон Захер-Мазоху, який народився у Львові. Його відкрили у 2008 році, заввишки становить 170 сантиметрів. Створив його скульптор Володимир Цісарик.

Пам’ятник Мазоху часто привертає увагу гостей міста і вони зупиняються зробити світлину. Фотографуються, засунувши руку у ліву кишеню, адже подейкують, що це приносить щастя. Окрім того, на грудях статуї вмонтували збільшувальне скло, через яке можна побачити еротичні картинки.

Пам'ятник Леопольдові фон Захер-Мазоху, Фото: 032.ua

Вроцлавський гномик

Вроцлавський гномик прикрашає площу Катедральну, його можна побачити біля каплиці Боїмів. Встановили та урочисто відкрили цю бронзову статуетку влітку 2018 року, її подарував тодішній мер Вроцлава Рафал Дуткевич. Перші намальовані гноми з’явилися у Вроцлаві за задумом Вальдемара Фидриха. Наразі таких гномів є кількадесят по всьому світу. 

 
Пам’ятник винахідникам гасової лампи

На вулиці Вірменській можна побачити пам’ятник винахідникам гасової лампи, скульптором якого є Володимир Цісарик. Його встановили у 2008 році. Присвячений двом видатним львів’янам – Ігнатію Лукасевичу, а також Яну Зегу, якого можна побачити на фото. Ян сидить на бронзовому стільчику за столом, а навпроти нього – вільний стілець, на якому описали історію виникнення гасової лампи. Вгорі будівлі з вікна махає жителям і гостям міста Ігнатій. 

Багато туристів фотографується біля цього пам’ятника. Окрім того, охочі можуть відсунити шухляду у столі та залишити монетку, щоб повернутися сюди ще раз. 

Пам'ятник винахідникам гасової лампи, Фото: 032.ua

Пам’ятник “Усмішка”

На вулиці Вірменській привертає увагу невелика скульптура бронзової рибки – це пам’ятник “Усмішка”. Його подарував Львову Олег Дергачов з нагоди відкриття II Міжнародного симпозіуму карикатури. Відкрили пам’ятник двадцять років тому. 

 
Пивний пуп України

Неподалік будівлі міськради у дворику на вулиці Староєврейській біля одного із закладів міста встановили пивний пуп України у 2015 році. Він привертає увагу багатьох людей, а особливо – любителів цього хмільного напою, який є одним із найпопулярніших у світі. Існує легенда, якщо потерти цей пуп, то можна позбутися пивного живота.  

Пивний пуп України, Фото: 032.ua

 
Пам’ятник жінці з короною в руці

Біля пивного пупа дворик на Староєврейській прикрашає і пам’ятник жінці з короною в руці. Він приваблює багатьох жителів та туристів, адже багато хто хоче сфотографуватися у цій локації та приміряти собі цю корону. 

Пам'ятник жінці з короною в руці, Фото: 032.ua

Пам’ятник Никифору-Епіфанію Дровняку

На площі Музейній біля колишнього Домініканського Собору можна побачити скульптуру усміхненого чоловіка із піднятим пальцем вгору. Йдеться про пам’ятник художнику-примітивісту лемківського походження Дровняку Никифорові-Епіфанію. Виліпив скульптуру Сергій Олешко, а її архітектор – Михайло Ягольник. Це одна із популярних локацій туристичного Львова, яку відкрили у 2006 році, вшанувавши пам’ять митця.  

Вона приваблює багатьох гостей міста. Існує легенда, що художник здійснює бажання, якщо потримати у руці його палець чи ніс. Потерши їх, варто попросити щось і Никифор-Епіфаній це виконає. Часто можна побачити, як люди стоять у черзі, щоб сфотографуватися біля цієї скульптури та загадати бажання. 

Пам’ятник Никифору-Епіфанію Дровняку, Фото: 032.ua

Пам’ятник лучнику

На площі Ринок біля входу у міську Ратушу у 2013 році відкрили пам’ятник лучнику. Скульптуру виготовили з металу, це ковальська робота. Вона зроблена як силует лучника, висота її становить 2,5 метри, а вага близько 200 кілограмів. Пам’ятник встановили з нагоди 50-річчю турніру міжнародних змагань зі стрільби з луку – “Золота осінь”. 

Пам'ятник лучнику, Фото: 032.ua

Пам’ятник Швейку

Пам’ятник бравому вояку Швейку розташований симетрично до скульптури лучника біля міської Ратуші. Його викували з металу та символічно зобразили на велосипеді, адже поруч велопарковка. Відкрили скульптуру у 2007 році. 

 
Скульптура кентавра

На розі площі Ринок та вулиці Краківської на будівлі височить мініатюрна скульптура кентавра. Мало людей може звернути увагу на неї, адже розташована вона досить високо.  Зображена химерна істота, напівлюдина-напівкінь із келихом у руці. З нагоди свят кентавра часто одягають у тематичні вбрання. Для прикраду, вишиванку або шалик футбольної команди.

Пам’ятник кентавру, Фото: 032.ua
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: