Свободівці Жовківщини вимагають посмертно присвоїти звання “Герой України” командиру УПА Дмитру Пелипу

Під час чергової сесії Жовківської районної ради 9 червня 2015 року з ініціятиви депутата райради свободівця Ігоря Іванюка було ухвалено рішення “Про подання клопотання про присвоєння звання “Герой України” Дмитру Пелипу”.

герої не вмирають герой україни посмертноЗгідно з законом районна рада вирішила клопотати перед Львівською обласною державною адміністрацією щодо порушення питання перед Президентом України про присвоєння звання “Герой України” (посмертно) одному з командирів УПА Дмитру Пелипу, позивний Ем, який загинув в боротьбі за незалежність України.

“Для піднесення та підтримання національно бойового духу, який в сучасних реаліях так необхідний, потрібно пам’ятати про своїх героїв. Неоціненною є жертва людей, які віддали своє життя за країну. Серед них і Дмитро Пелип. Незламність духу в постійній боротьбі за незалежність України дає силу та наснагу сучасникам. Саме з цієї криниці ми повинні черпати знання та енергію для життя”, – зазначив Ігор Іванюк.

Нагадаємо, що у селі Равське Жовківського району за визначні бойові заслуги є пам’ятник командиру “Ему”. Також за сприяння депутата Жовківської районної ради Ігоря Іванюка у школі села Равске встановили пам’ятну дошку Дмитру Пелипу.

Довідка. Дмитро Пелип – сотник Української Повстанської Армії, лицар Золотого хреста за бойової заслуги I ступеня. Народився у 1910 році в с. Равське, Жовківського району, Львівської області. До війни служив у польській армії. В 1936 році засуджений на 4 роки за участь в ОУН.

У 1942 році організував у Рава-Руському районі боївку ОУН, що проводила успішні сутички з німцями. В лютому 1944 р. боївка входила у склад сотні Тараса Онишкевича (“Галайди”). Весною 1944, Дмитро Пелип очолив сотню “Галайди”. В травні 1944 року командування УПА призначило “Ема” курінним, пізніше він став командиром ТВ Сокальсько-Равської округи. Весною 1944 року курінь “Ема” проводив бойові дії проти німців, партизан Ковпака та польських банд. У червні–жовтні 1944 року курінь проводив бої на Радехівщині, Сокальщині, Грубешівщині і Холмщині. 19 серпня 1944 року курінь Пелипа поблизу села Пирятина вступив у бій з каральними загонами НКВД. У результаті боїв сили ворога були вщент розбиті. 4 листопада 1944 року курінний, командир ТВ УПА Пелип Дмитро “Ем”, “Євшан” був смертельно поранений у с. Яструбичі Радехівського району, помер 7 листопада 1944. 29 вересня 1991 р. перепохований в с. Равське Жовківського району.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода»

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.