Суд зобов’язав міську раду оцінити на продаж майно палацу «Романтик» у Парку культури

У Львові планують напрацювати рішення щодо використання приміщення палацу «Романтик», що у Парку культури. Учора, 28 січня, під час засідання виконавчого комітету міський голова Львова Андрій Садовий доручив управлінню архітектури та іншим міським структурам напрацювати рішення щодо розвитку цього приміщення.

Джерело: Tvoemisto.tv.

«Треба виходити на якийсь компроміс. Я противник, коли нас змушують через суди приймати ті чи інші рішення. Але «Романтик» – це унікальна будівля. Останні 10 років те приміщення пустує, на першому поверсі є комерція. Треба спільно з департаментом архітектури, економіки, з депутатами запустити думальний процес, щоби вирішити, що там місто бачить. Залучати також людей, які претендують на це приміщення. Якщо там робити якісь розвиткові центри для дітей, то місто може на це йти», – зазначив він.

На виконкомі розглядали питання про затвердження вартості частини приміщень палацу. Йдеться про приміщення другого поверху, які планують викупити. Затвердити суму викупу Львівську міську раду зобов’язує Господарський суд Львівської області.

«Суд змушує нас затвердити оцінку рішенням виконавчого комітету, потім підписати договір купівлі продажу об’єкту згідно з ухвалою, яку раніше прийняли депутати про приватизацію цього приміщення і перетворення його у центр науки», – зазначила Інна Свистун.

У рішенні запропонували затвердити вартість приміщення площею 1 861,90 квадратних метри на вул. Болгарська, 4 у розмірі 32 мільйони 870 тисяч гривень.

Секретар міської ради, «свободівець» Маркіян Лопачак каже, що дах перебуває в аварійному стані.

«Я не погоджуюсь, що треба запускати думальний процес про те, що робити з цим приміщенням, оскільки близько 15 років тому міська влада продала ці приміщення. Станом на зараз ми говоримо про другий поверх. Люди, які хочуть приватизувати, мають відповідні рішення, не можуть затвердити оцінку. Приміщення пустує, не опалюється, в аварійному стані дах. Через те, що блокується його приватизація, не можливо щось робити. Воно простоїть рік два, впаде дах, і не буде що продавати», – зазначив він.

Маркіян Лопачак запропонував затвердити оціночну вартість приміщення, а коли завершиться приватизація, то зобов’язати власника підписувати гарантійні листи про те, що там буде.

«У нас немає гарантії, що там не буде гральних автоматів», – зазначив міський голова.

На що Маркін Лопачак відповів, що до розпоряджання майном у місті й справді потрібен комплексний підхід: «На площі Ринок, в приміщенні універмагу, зараз знаходиться пивоварня. Або комплексно підходити, або ніяк», – додав він.

Рішення про затвердження викупної вартості виконком так і не прийняв, «за» проголосували лише двоє членів, більшість утримались.

Викупити приміщення «Романтика», що на території парку, ще з 2010 року планує клуб «Здорова Галичина», до 2020 клуб орендував його. У 2017 році депутати Львівської міської ради дозволили продати клуб цій організації. Її співзастовником є бізнесмен і колишній нардеп «Свободи» Ігор Кривецький. Тоді йшлось про те, що там створять Центр науки. Однак міська рада тоді так не уклала договору на продаж тих приміщень. Згодом «Здорова Галичина» подала позов до суду через те, що місто перешкоджає у завершенні приватизації. Місто ж ухвалу 2017 року називає незаконною, бо майно, про яке йдеться, не виносили на аукціон.

Додамо, що палац молоді «Романтик» побудували у 1979 році за проєктом львівських архітекторів Мирослава Трача та Володимира Блосюка. Тут працювали секції бальних танців, безкоштовний танцювальний майданчик.

Вікторія Савіцька

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.